ondra07

Zkušenosti s tímto dig. foťákem.

Máte někdo zkušenosti s tímto foťákem? http://www.al­za.cz/benq-dc-c1430-cerny-d249254.htm
Chtěl bych si ho koupit a zdá se mi pravdu skvělý, navíc za tu cenu… Nebo mi aspoň někdo řekněte Váš názor, protože já se v tomhle moc nevyznám. A nebo mi zkuste poradit obdobně dobrý foťák, ale do těch 1300 Kč, bych prosil. :)
Děkuju všem za názory. :) Mějte se
Doplňuji:
Děkuju Vám… A myslím, že mi vystačí.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Jdi do toho.
Dobrý snímač, bohaté rozlišení. Trošku slabší je rozlišení displeje, ale to není fatální.
V zákaznických recenzích se vyskytuje nefunkčnost krytky konektorů, což by, myslím, mohl vyřešit kousek izolepy.

CD využiješ možná ke stažení uživatelské příručky, jinak neznám nikoho, kdo by používal SW výrobce.

Výhodou je vnitřní paměť, která je neocenitelná v případech, kdy dojde místo na kartě, což se stává, věř zkušenému, vždycky v těch nejnevhodnějších situacích.

Doporučím pořídit kartu SDHC 4 GB a nejméně dvě sady akumulátorů (4 ks AA) s nabíječkou.

Pro zpracování obrázků si stáhni některý z free programů, některé jsou dostupné i ve verzi portable, tedy bez instalace. Vyzkoušej si, který bude nejlépe vyhovovat tvým potřebám.

Přeji Dobré světlo.

Další odpovědi
beer

Ono radit s foťálem je ještě horší, jak radit s PC. Záleží co chceš fotit, jak, kdy, umíš/neumíš manuální nestavení atd, atd..
Takže pro začátečníka, za tu cenu – doporučuji.

Bičiště

BenQ je známá elektronická Taiwanská firma. Mimo jiné, odkoupila od krachujícího Siemense sekci mobilních telefonů.Známé jsou její projektory. K výrobě fotoaparátů používá komponentů „Panasonic“.Foťák na který se ptáš má vzhledem k ceně neuvěřitelné parametry. Jestli na něj někde narazím, snad si ho i jako druhý a ze zvědavosti koupím.Fotoaparáty Benq jsou vždy i vzhledné. Taky zastávám názor, že když si kupuješ levný foťák,tak je skoro jedno která levná značka to bude. Opravdu kvalitní digi začíná minimálně na 4 tis. Takže proč třeba kupovat Sony S 3000 za 1700,– nebo Nikon Coolpix L 25 taky za 1700,– , když tenhle Benq se zdá být parametry lepší.Levný fotoaparát za dobrých podmínek udělá kvalitní fotku.Rozdíl začíná být zřetelný až při méně nepříznivých podmínkách – šero, protisvětlo atd.Lidi kupují digi v ceně cca 2 – 3 tis a pak se diví, fotky se jim nelíbí – jsou toho plné recenze. Tento foťáček si na nic nehraje a i když tě úplně neuspokojí,tak vzhledem k ceně se s tím spíše vyrovnáš.
Doplňuji:
(http://www.nej­lepsiceny.cz/di­gitalni-fotoaparaty/ben­q.htm)

anonym

Více než autentických 17 recenzí na tento konkrétní typ, ti ani nikdo z nás nemůže poskytnout (viz odkaz).
Vzhledem k ceně a navíc akční slevě, převažují pozitiva. Stačí si pozorně přečíst příslušný popis u odkazu.
Pro běžné amatérské focení s dostatečnou výbavou, takže máš-li hluboko do kapsy a přesto bys rád něco aspoň trochu slušného, jdi di toho!
(Na mimořádně nízké ceně se promítá i no name značka, k nimž se BenQ nesporně řadí).

Zdroj: http://www.al­za.cz/benq-dc-c1430-cerny-d249254.htm#recenze

mosoj

V této cenové kategorii je úplně jedno co koupíš.
Výhoda je napájení AA (nahradit AKU ), HDR a série snímků.
Nevýhoda výrobek od firmy, běžně foťáky neprodukující.
Doplňuji:
Serie snímků je v rozlišení 3 Mpix. Podle mně to nevadí, ale v dokumentaci by tro mělo být napsané.
benq dc c 1430 recenze

mosoj

Omylem jsem dal špatný odkaz na recenzi od pana Šurkaly.

http://www.di­gimanie.cz/ar­t_doc-3BDDC81B8A018­1C5C125788B0065D3F0­.html