Avatar uživatele
larios22

zkušenosti s boxem

Zdravím, byl jsem asi na 8 trénincích v boxu a trenér mi řekl, že mám talent ale některé věci mi třeba moc nejdou levý hák apod. když jsme v ringu a boxuju s klukem co tam chodí půl roku, tak nemám šanci.Nevím vůbec jak na něho takže hodně krát dostávám na hubu. myslíte že časem se zlepším a třeba po roku pravidelného chození na tréninky budu na vyšší úrovni ?
Doplňuji:
Možná jste mě trochu nepochopil. Ptám se jako celkově. Jestli nemusím mít strach z toho že po roce budu pořád na stejné úrovni jako teď.

Zajímavá 0 před 3719 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Osobně jsem nikdy neuměl kopat levou nohou, maximálně mae geri. Nevadilo mi to, třeba pravé mawashi geri jsem zase vypiloval skoro k dokonalosti :) A když se o mně vědělo, že levou neumím kopnout, nechával jsem si ji jako překvapení.
Nicméně nebyl to box, přišel jsem jen o čtvrtinu končetin, ne o polovinu. Ale tak co, zkus to a uvidíš časem sám. Buď to zlomíš… nebo můžeš přesedlat na jiný styl, třeba thai box.
Doplňuji:
ne, pochopil jsem to. Ale to ti nikdo nezaručí. Já po několika letech jsem tu nohu nezlepšil. Ale to neznamená, že to bude i tvůj případ.

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lorrien

Neboj se, chce to hodně zamakat a nabrat svalovou hmotu, pokud jsi před tím neposiloval. Jedná se o obyč. box? Jestli ano, budeš to mít těžší, protože je těžké někoho překvapit. Určitě se zlepšíš, to se neboj, jde to celkem rychle, technika je ale základ, jinak si můžeš ublížit i Ty sám (stalo se mi). :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

těžko říct,každy clovek je original a na kazdyho plati neco jinyho.Ale jsou boxeri-dokonce vyborní,kteri ani haky nedavaji a davaji jen direkty a zvedaky…ovšem dobře načasované-to je mnohem dulezitejsi nez nejsilnejsi udery.Ale jestli tomu dobre rozumim,tak jsi jeste uplny zacatecnik a byl jsi teprve na 8. treninku-to vas trener necha sparovat ,kdyz nemate zmaknuty ani zakladni pohyby vcetne krytů atd atd??? Nechapu!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Proto jsou trenéři, aby Tě něco naučili, aby ses zdokonalil v tom co umíš a naučil se něco nového. A když máš talent, mělo by Tě to motivovat. Podívej se třeba na film, s Van Damem – Neustupuj, nevzdávej se, kde hlavnímu hrdinovi říká duch Bruce Leeho.
Když uvěříš, že to dokážeš, tak to dokážeš. A to by měl být i Tvůj případ. Musíš to ale chtít Ty sám a věřit tomu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek