cipango

Zkušenější angličtinář/ka?

Ahoj/Dobrý den, potřebovala bych vysvětlit, co přesně znamená tahle anglická věta: If dreams came true this is what I would wake up to every morning. Znamená to, to, co to znamená? :D (Že kdyby se sny plnily, bylo by právě toto, do čeho bych se každý den probouzel?) Je ta věta vůbec napsána gramaticky správně? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
quentos

Možná je věta vytržena z kontextu; „this“ se může zrovna tak vztahovat na nějaký delší větný člen (nebo rovnou na celou větu v souvětí).
Jinak pokud kontext není, chápete význam správně – znamená přesně to, co jste napsala.
Gramaticky správně věta je, jedná se o druhý kondicionál (nepravděpodobná podmínka v budoucnosti – vychází z toho, že sny se většinou neplní).
Doplňuji:
možná Vám do toho druhého kondicionálu gramaticky nesedí celek „this is“; i tak je však věta správně – jedná se v tomto případě o zdůrazňující konstrukci „předsunutou“ před druhou polovinu druhého kondicionálu (bez této zdůrazňující konstrukce by druhá polovina zněla „I would wake up to this every morning“).