kokos23

Zkušební doba a nemoc

Dobrý den,jsem ve zkušební době a jsem nemocná,Můžu zrušit prac.poměr i v nemoci?Našla jsem si nové místo a chci se zeptat,zda mohu smlouvu podepsat během prac.neschopnos­ti?Ale byla by platná až po prac.neschhop­nosti,Pouze se jedná o podepsání.Dě­kuji Hanka

Odpovědi
ivzez

Ano, pracovní poměr můžete zrušit ve zkušební době i v době nemoci.
Zrušení musí být písemné a musíte je doručit druhé straně.

V době nemoci samozřejmě můžete podepsat i novou pracovní smlouvu.
Jenom bych doporučila napřed jeden pracovní poměr ukončit (zrušit)
a pak uzavřít nový.