zidak

zkracovani trstu

dobry den dekuji vam za odpoved ale chtela bych se zeptat teda z ty kradeze mu nespadne nic??? ani zmareni soudniho rozhodnuti tak ze jen za auto mu spadne neco??? jestli sem vas dobre pochopila ??? dekuji predem

Odpovědi
standa

…když budu pokračovat ve vaší roztomilé terminologii 🙂, tak :

  1. z tý krádeže mu ´nespadne´ NIC
  2. z maření mu nespadne taky nic
  3. z auta mu nakonec taky nic nespadne, protože se nejspíš jedná o případ, kdy obviněný už řidičák měl, ale byl mu dříve zadržen a pak řídil bez ŘP, což je „maření výkonu úředního rozuhodnutí“… sice mu teoreticky může být nějak zkrácen souhrnný trest (o kolik to musí rozhodnout soud) za ten zrušený § 180d, ale vyfasuje nový trest za „přestupek“ na který byl ten původní trestný čin §180d překvalifikován.

V přestupkovém řízení pak za ten ´nový´ přestupek hrozí pokuta 25–50 tis. + automaticky zákaz řízení.

POdle mého názoru soud dospěje k názoru, že nic měnit nebude, protože by mu jen tou novou překvalifikací přitížil…