zidak

zkracovani trestu

dobry den chtela bych se zeptat kdyz muj pritel je ve vykonu trestu za neopravnene rizeni bez ridicskeho prukazu a kradeze v hodnote asi 30000kc a ma paragrafy 180,247,171 nevim ted ale presne moc tomu nerozumim a bude se na neho vztahovat zkraceni trestu ?? dekuji predem

Odpovědi
standa

Teoreticky se zkrácení trestu může týkat JEN toho § 180d (řízení bez ŘP).

Podrobnosti si přečtěte v odpovědi na obdobnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji.

U ostatních trestných činů se tresty krátit nebudou.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/paragraf-180d