Lgee

Zkrachuje KLDR?

https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-svet/693062/kim-cong-un-celi-zalobe-za-nucene-repatriace-po-nem-chteji-19-milionu-na-hlavu.html

Doporučil bych pokutu ještě zvýšit, nebo nejlépe Kima rovnou odsoudit.

Odpovědi
led

Nie, ani v (teoretickom) prípade súdnej prehry KLDR neskrachuje.
Ale na základe tohto súdneho rozhodnutia vznikne celosvetový precedens, ktorý môže tvrdo politicky zasiahnuť práve najmocnejšie krajiny sveta za podporu štátnemu terorizmu únosu ľudí z cudzích území… Politika často zatieňuje spravodlivosť.

Pepa25

Selský rozum říká, že 5 × 19 mil. Kč je pro jakýkoliv stát symbolický peníz, takže otázka je nesmyslná …
Samozřejmě vše je jen ve fázi uplatnění teoretického nároku u soudu. V demokratické zemi (jako je Japonsko) může každý žalovat koho chce, ale nemá zaručeno, že vyhraje, i když žaluje diktátora …

JežíšKristus

Nemá důvod, aby krachovala. Bída tam byla, a bude i dál.

metro

Nezkrachuje, alespoň ne teď, ale každý režim jednou padne.

paul1

Kvůli tomuto asi ne, ale kdovíjak se tam bude vyvíjet situace s obyvatelstvem, panuje tam bída – nedostatek potravin a nebýt pomoci vyspělých krajin včetně USA, kterým KLDR neustále vyhrožuje, tak by tam možná byl i hladomor.

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/kldr-prijala-zahranicni-pomoc-v-boji-proti-pandemii-ktera-u-ni-neexistuje-176894