chyndo

Zkráceni trestu

chci se zeptat muj pritel je ve vykonu trestu za par 247ods1e kdyz sem se byla ptat na soude jedne urednice jestli ho pusti rekla mi ze mu to bylo zamitnuto a ni c jineho nema je to mozne nebo mi to rekla schvalne protoze nesmej zdelovat informace dekuji za odpoved
Doplňuji:
moc vam dekuji za odpoved a muj pritel sedi opravdu jen za par.247ods.1e tak jsem dala na vasi radu a informovali jsme soud cekame na odpoved neni preci mozne aby byl ve vezeni za neco co uz je zrusene a muze to byt i tim ze nenastoupil sam ale nic za to navic nedostal?

Odpovědi
standa

Pokud je v rozsudku uveden POUZE § 247/1.e, tak není co zamítat nebo povolovat, ale ´automaticky´ je ZRUŠEN tento trestný čin + nevykonaný trest po 1.1.2010

Protože však 1.1. váš přítel propuštěn nebyl, tak usuzuji, že vedle tohoto písmene „e“ zmiňovaného § 247/1, musel být obviněn i podle jiného písmene téhož paragrafu, na které se ´amnestie´ nevztahuje.

V takovém případě (kombinace více pragrafů z nichž jeden je 247/1.e) bude ale trest přiměřeně zkrácen. O kolik to bude, to se přítel dozví v dopise od soudu, který by mu měl (snad) do konce ledna přijít.

Pokud je v rozsudku opravdu JEN § 247/1.e, tak muselo dojít k chybě, na kterou soud písemně upozorněte.