zkrácení trestu

prosím odpovězte mi zda se změna zákona vztahuje na mého přítele natoupil výkon trestu na dobu tři měsíce za odebraný řidičák a pak byl chycen bez řidičáku a pod vlivem alkoholu + maření výkonu mohl by mít zkrácený trest když má půlku za sebou

Odpovědi
COVERENDER

Myslim ze vždy po půlce trestu se muze zadat o prominutí zbytku ale otazka je jak se individuálně podle vice krytérií posoudí právě jeho případ.

standaQ

Tak předně ´amnestie´ (resp. nový trestník zákoník) se na zmiňované trestné činy vůbec nevztahuje.

Ale stejně jako před účinnosti nového zákoníku, lze i teď požádat o podmínečné propuštění případně zrušení zbytku trestu zákazu řízení.

Odhaduji však, že žádosti nebude s největší pravděpodobností vyhověno… ten ´alkohol´ je dost přitěžující okolnost. Ale třeba to výjde, zkuste to.