Avatar uživatele
1popelka1

Zkrácení softshellových kalhot

Potřebuji zkrátit softshellové kalhoty, ale nevím, jestli použít normální nit nebo elastickou (setkala jsem se s oběma tipy, takže nevím, jak se rozhodnout). Materiál stretch, 88% polyester, 12% spandex. Nemáte někdo zkušenost? Děkuji
Doplňuji:
Rehu, vidíte, nad stehem jsem nepřemýšlela…Máte na mysli elastický steh, který je uveden v tomto odkazu?-http://www.pfaf­f.cz/hobby_f.htm. Mám starý šicí stroj Veritas a nevím, jestli to na něm půjde. Jsem míň než začátečník -používám jen (?)rovný(?) steh – stejný odkaz – obrázek s růžovou látkou.

Nemáte ještě někdo jiný zkušenost??? Nerada bych si zničila kalhoty.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, rynek878 před 4993 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Použila bych normální nit a elastický steh.
Doplňuji:
JJ, je to ten, který myslím.
Nebo jako druhou možnost, pokud nemáš zkušenosti, existují úpravny oděvů a mám s nimi dobré zkušenosti. Pokud jsou kalhoty dražší, než něco pokazit, raději sveřit je odborníkům.
Ale zkrácení zase tak složité není. Pokud nejsou zkušenosti, je dobré si založení nastehovat.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
DusanOrlik

Jakou informační hodnotu má tato otázka? Pro koho v budoucnosti kromě vás bude odpověď přínosná a v čem? Nějak postrádám smysl, ale třeba když mi to vysvětlíte, změním názor.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

jeden z tipů, který jsem našla na internetu:

„nevim jakou nit, rekla bych normalni, ale steh je cikcak, velikost hodne mala. Ale nesmi jit rovne, to se potrha.“

před 4979 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek