1popelka1

Zkrácení softshellových kalhot

Potřebuji zkrátit softshellové kalhoty, ale nevím, jestli použít normální nit nebo elastickou (setkala jsem se s oběma tipy, takže nevím, jak se rozhodnout). Materiál stretch, 88% polyester, 12% spandex. Nemáte někdo zkušenost? Děkuji
Doplňuji:
Rehu, vidíte, nad stehem jsem nepřemýšlela…Máte na mysli elastický steh, který je uveden v tomto odkazu?-http://www.pfaf­f.cz/hobby_f.htm. Mám starý šicí stroj Veritas a nevím, jestli to na něm půjde. Jsem míň než začátečník -používám jen (?)rovný(?) steh – stejný odkaz – obrázek s růžovou látkou.

Nemáte ještě někdo jiný zkušenost??? Nerada bych si zničila kalhoty.

Nejlepší odpověď
ReHu

Použila bych normální nit a elastický steh.
Doplňuji:
JJ, je to ten, který myslím.
Nebo jako druhou možnost, pokud nemáš zkušenosti, existují úpravny oděvů a mám s nimi dobré zkušenosti. Pokud jsou kalhoty dražší, než něco pokazit, raději sveřit je odborníkům.
Ale zkrácení zase tak složité není. Pokud nejsou zkušenosti, je dobré si založení nastehovat.

Další odpovědi
DusanOrlik

Jakou informační hodnotu má tato otázka? Pro koho v budoucnosti kromě vás bude odpověď přínosná a v čem? Nějak postrádám smysl, ale třeba když mi to vysvětlíte, změním názor.

1popelka1

jeden z tipů, který jsem našla na internetu:

„nevim jakou nit, rekla bych normalni, ale steh je cikcak, velikost hodne mala. Ale nesmi jit rovne, to se potrha.“