paul1

Zkoušeli jste tzv. jelení cvik?

Jelení cvik většina asi zná. Při jeho pravidelném provádění dochází
k masáži prostaty, zabraňuje hemeroidům, posiluje tkanivo pohlavních orgánů atd.
Donedávna jsem ho cvičil skoro pravidelně, ale jen tak 5 až 10× denně.
Před nedávnem jedna cvičitelka říkala v TV, že je třeba jelení cvik cvičit minimálně 300×
denně, aby cvik měl žádoucí výsledek. Tak to zkouším, nejlépe to jde ráno ještě v posteli,
ležím při tom na zádech a mám pokrčené nohy. Časem jsem se dopracoval k ranním 200 cvikům,
v rytmu – stáhnutí a výdrž 1 sec., potom 1 sec. uvolnění, znovu stáhnutí atd. Další cviky
provádím v průběhu dne, nejlépe v sedě – u počítače, TV apod.

Odpovědi
Kelt

Nevím, jestli ho zná většina lidí Je to taiostický cvik. A cvičíš a co má být. Však se na nic neptáš. Já to taky zkoušel cvičit.

zjentek

Jelení cviky

  1. Sedněte si tak, abyste mohla tisknout patu jedné nohy proti výstupu z pochvy. Pokud není možné umístit vaši nohu do této pozice, pak se pevně usaďte na nějaký objekt (jako například kovovou kouli).
  2. Třete o sebe silně dlaně. To způsobí ve vašich rukou teplo.
  3. Umístěte ruce na prsa tak, že ucítíte teplo z rukou vstupovat do kůže.
  4. Třete prsa pomalu vnějšími kruhovými pohyby. Pravá ruka se bude pohybovat proti směru hodinových ručiček, levá ve směru hodinových ručiček.
  5. Proveďte tyto kruhové pohyby minimálně 36× a maximálně 360×, až dvakrát za den. Jakmile žena úspěšně zastaví menstruaci, nebude nutno provádět víc, jak 360 pohybů jednou denně. Opětovné zahájení cyklu nastane po skončení cvičení.

https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/krouzive-pohyby-prsou-poceti-zabranit-nemuzou-rika-gynekolozka.A120104_120­818_zdravi_job

(Já jen, aby ty mužské JELENÍ třeba nebyly stejně významné.) (;

http://ellib.blo­ger.cz/Taoismus/Je­leni-cvik-pro-zeny
http://ellib.blo­ger.cz/Taoismus/Je­leni-cvik-pro-muze

mosoj

Nikdy. Za mlada občas jelení skok.