haluzka

Zkoušeli jste přesazovat bylinky v květináčích ze supermarketů Albert, Billa apod.? Máte zkušenost, jak dlouho vydrží?

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem si koupila na jaře bazalaku, normálně stříhala, nechala v původním květináči, všichni známí se diví, že znova obrazila, když jde o jednoletou bylinku. Roste.

Ještě mám jednu přesazenou bazalku – už rok, stále ji stříhám, i když nemá moc pěkný tvar, stále obráží novými lístečky.

Další odpovědi
BEAES

Bazalka kupovaná v Albertu mi vydržela týden…přesadit jsem ji ani nestihla.

panenka

Bylinky si kupuji v ALBERTU ale nikdy jsem je nepřesazovala.

dudu

Kytky jsou jako ženy., vytvoříte-li jim lepší podmínky a zdánlivě jim zaručíte jistou budoucnost, nejenže se rychle domestifikují, ale bude se jim dařit a přinesou „zahradníkovi“ samá potěšení. Loni jsme koupili v Kauflandu vetchou buganvilii, piplali ji přes zimu v bytě a na jaře vystavili slunci na chalupě. Měla byste holku vidět, no prostě paráda.

Michal

Přesadil jsem je a nevěřil, rostou a jak.