Avatar uživatele
Dochy

Zkoušeli jste někdo sadu na opravu skel na sklo tabletu či telefonu? S jakým výsledkem?

Máme tablet s rozpraskaným sklem. Vše funguje, jak displej, tak dotykové ovládání, tak předpokládám, že jde jen o vrchní krycí sklo či horní vrstvu. Není úplně jednoduché pro daný tablet sehnat nový displej, samotné sklo už vůbec ne (nejsem si ani jist jaká je konstrukce a zda je reálné vyměnit samotné sklo) Výměna displeje (pokud najdu někoho kdo vůbec je schopen správný displej sehnat) vyjde cenou asi na 1/3 ceny nového tabletu, který by s velkou pravděpodobností byl i mnohem výkonnější. Poslední roky bývám pravidelně bombardován nabídkami sad na opravu autoskel (víceméně za hubičku), kde hlavní roli hraje nějaká tekutina, která by sklo měla zacelit alespoň do té míry, že prasklina opticky zmizí (či téměř zmizí) a přestane se šířit. Nedělám si zas iluzi, že sklo bude pevnější než před tím.
Takže: Máte někdo zkušenosti s těmito přípravky vůbec? Je tu někdo kdo to již zkusil použít podobným způsobem použít?

Zajímavá 0 před 1281 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jáára

To je nějaký akryl.
Ta prasklina se má probrousit a obrousit / začistit. Dírka je skrz sklo. Si provrtáš display?

Ani oprava se nevyplatí. Zkus průhlednou izolepu.
_
Pokud je to lepený set, vyměníš to sám. Samotný display a digitizer doma na koleni do kupy nedáš. Chce to separátor displejů, polarizační filtr na konkrétní display, vakuaci, formy, lepidla, UV pec. A další věci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Co třeba tady. https://www.vymena-displeje.cz/con­tent/113-jaky-vybrat-povrch-lcd-displeje-leskly-nebo-matny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

jáára: Nepotěšils ☹ Právě jsem viděl nějaké video, jak ta kapalina sama „provzlíná“ tou prasklinou a je hotovo. Mno ale samozřejmě reklama snese vše a proto se tu radši ptám 😉

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Elkon: Ti ale mění displeje na NTB, což je něco trochu jiného. Nevšiml jsem si, že by měnili displeje u tabletu či mobilu. A promiň, ale na firmu měnící displeje jsem se nyní neptal.

před 1281 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek