Šárina13

Zkoušeli jste aktualizovat software? (android)

U mobilu sony xperia sola.

Odpovědi
Bedy

Sony Xperia Sola jsem zatím snad neaktualizoval, ale pokud si o to mobil řekl sám, tak určitě aktualizovat.
Android je absolutně nenajpadanější systém a tak doporučuji systém ihned zaktualizovat, pokud s mobilem chodíte na internet. A samozřejmě antivir, to je už dnes skoro nutnost, pokud s mobilem chodíte na internet.
Doplňuji:
balca: Já se o problematiku mobilů a počítačů zajímám dlouho a sleduju různý zpravodajský servery.
Už několikrát byly na Android Marketu (Google Play) nebezpečné aplikace, po internetu koluje řada virů pro Android, protože Symbian je už prakticky mrtvý systém a ostatní systémy (Windows Phone, Blackberry (RIM) OS, Meego,..) nejsou pro hackery lukrativní, protože asi tři čtvrtiny všech smartphonů mají Android. A dnes lidi používají často mobilní banku, stahují si různé aplikace, prostě surfují po internetu a hackeři toho využívají.
Dokonce nějak ke konci září byla repotáž v Černých ovcích, že nějakej chlap si stáhl nějakou aplikaci (tuším nějaký šetřič energie či co) a najednou mu začaly chodit premium SMS za 70 Kč. No a na vině byla ta aplikace, protože ta za tímhle stála. A takové aplikace na Google play kolikrát byly a budou. A nejen takové -+ vydávají se třeba za pokračování hry Angry Birds, Need for Speed, apod.
Některé jsou natolik drzé, že třeba udělají v menu telefonu falešný odkaz na Google play a pak už to jede, i takový případy prostě existují…
No a Google to nějak moc nehlídá. Na internetu najdeš řadu článků o tom…

To samé máš na desktopech – proč se hackeři nezaměřují třeba na Ubuntu nebo nějakou jinou linuxovou distribuci? Protože prostě mají malý podíl a tak viry se dělají převážně pro Windows, protože tam je prostě mnohem větší šance. Tak obdobná situace je na poli mobilních zařízení, tady je hlavní obětí Android…

balca

Bedy: co jsi kouřil ?

šárinka: mrkni na www.xperia.cz na forum podívej se na dostupné aktualizace

jpau

Aby mi někdo neříkal že neodpovídám na otázku – pokud chce přístroj aktualizovat tak mu to dopřej, pokud to chceš dělat Ty z nudy tak se na to vyser.

Tak a teď k tomu co napsal Bedy.

  1. Antivir na telefonu je píčovina, která obvykle vyvolá víc potíží než by uživatel běžně jinak způsobil.
  2. Samozřejmě, pokud si do telefonu stáhneš jakoukoli věc a nastavíš ji neomezená práva (např. užívání datových služeb, sledování polohy atp.) tak se nemůžeš divit, že máš problém.
  3. Netahej do toho BB, které je zaměřené pro komerční užití a je mnohonásobně lépe zabezpečeno vůči krádeži dat než jakákoli z dalších platforem (také se za to musí zvlášť platit – viz BIS BES).
  4. Útoky na Android nesouvisí s Linuxem jako takovým ale s prostředím, které vytvořil Google (tzv. SDK). Neznám žádný „vir“ pro Android, který by na systém útočil v jádře – takže srovnávat Android s Linuxem na PC je blbost…
  5. Google to moc nehlídá, protože Android je otevřený.

balca, palec hore 🙂

Bedy

jpau: Lidi jsou většinou bohužel „pitomí“ a prostě instalaci odklikávají stylem další> Další> jak jsou zvyklí na počítači – na to právě hackeři docela často spoléhají.
Co se týká toho srovnávání mobil x desktop, to bylo opravdu jen pro ilustraci – vždyť je to poradna pro „běžný“ lidi laiky, tak člověk musí psát trošku volněji, aby tomu lidi rozuměli.
Vím, že Linux je jen jádro, že to není přímo operační systém.
Ale prostě viry pro Android (nebo abych to napsal správně pro prostředí Androidu) jsou a je to bohužel fakt. To prostě popřít nelze ani kdyby se člověk rozkrájel.