Břetislava

Zkoušel jste někdo pěstovat kopřivy v truhlíku v bytě (do polévky)? Vydrží?

Nejlepší odpověď
michael69

Jo tak to se Vám těžko povede.Kopřivy si totiž vybírají k růstu specifická místa.Dělaly se pokusy je rozpěstovat na poli,ale bez úspěchu.Kopřiva si prostě vyroste tam,kde sama uzná za vhodné.

Další odpovědi
Marunka2

Kopřivy rostou spíše na ruderálních místech, ovlivněných lidmi (skládky, navážky, neudržované plochy, kolem cest a lidských sídel apod.), na spíše vlhčích půdách bohatých na živiny, hlavně dusík.
Přestože by se zdálo, že kopřiva je nenáročná a že roste všude, hlavně tam, kde člověk nechce, tak možná právě proto se jí v bytě, v láskyplném prostředí, líbit nebude.
I když mně osobně jednou rostla v květináči, když jsem přesadila jinou pokojovou květinu, ale když byla asi pět cm vysoká, tak jsem ji přece jen vytrhla. Tam asi rostla v rámci konkurenčního boje 😉.

William2

Nezkoušel, přesto si myslím, že se to v žádném případě nevyplatí. Kopřiv je všude dost, na místech, kde mají dobrý zdroj živin. Nehledě na to, že její trhání spojíte s příjemnou procházkou 🙂

elektrikář

Mám je na sousední parcele. Nabízím jaké koli množství sazenic i se substrátem " za odvoz"