bolak

Zkoumal někdy někdo, jaké známky měli bezdomovci a drogově závislí na základní škole?

Doplňuji:
To já samozřejmě vím že to jak dopadli nebude mít se známkama na ZŠ nic moc společnýho :) zas tak naivní nejsem, ale jen si tak občas vzpomenu, jak když jsem jako dítě donesl na čtvrtletním papírku z nějakého předmětu 2-, tak jak mi doma pořád říkali, abych se učil…abych se učil nebo špatně dopadnu. A když projíždím kolem mostů u nás v okolí, a vidím tam ty fousatý zarostlý lidi spát schoulený do klubíčka na plesnivým molitanu, tak mně to nedá a říkám si jak se asi učili. Třeba jsou to všechno jedničkáři..možná jim taky rodiče vtloukali do hlavy jak moc důležitý jsou ty známky, co dostávaj z diktátu a z násobilky, jak daleko to člověk dotáhne, když bude znát všechna vyjmenovaná slova, a kdyby jim někdo řek že za nějakejch 20 nebo 30 let na tom budou takhle, a to ať se budou určit jak se budou učit..asi by mu to nejspíš nevěřili..

Jen mě to tak prostě zajímalo no, jakej měli asi prospěch..

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano. Viz speciální sčítání bezdomovců Českým statistickým úřadem
https://www.czso­.cz/csu/sldb/vys­ledky_scitani_bez­domovcu

Bohužel fakta neopovídají ostatním odpovědím: VŠ vzdělání mají asi 2,5% bezdomovců a naopak drtivá většina nemá ani maturitu, tudíž korelace se vzděláním je poměrně silná …

U drohově závislým nevím.

Další odpovědi
arygnoc

bezdomovectvo nie je problém vzdelania, ale problém spoločenský.

nie všetci bezdomovci sú bez vzdelania.
proste mali smolu. (možností stať sa bezdomovcom je neúrekom)

;-Q
Doplňuji:
po doplnení:

zájdite do alberta, kúpte 2–3 krabičky vína, prisadnite si na plesnivý molitan a pusťte reč.
určite sa dozviete viac.

;-Q

lexx

prospěch na škole a sociální situace naprosto nesouvisí (nebo velmi málo) osobní známosti, bezohlednost, podrazy, ostré lokte, jít za svým cílem přes mrtvoly…to ano

marci1

Asi to nikdo nezkoumal, ale znám třeba kdysi drogově závislého člověka, který měl ve škole tak průměrně 2–3 dvojky na vysvědčení. Bezhlavě se zamiloval, ona ho odmítla a začal s alkoholem a drogami. Myslím si, že to jak se učili bezdomovci a drogově závislí ve škole, nemá tak úplně přímou souvislost s tím, jak „dopadli“.
🙂

Drap

Se vzděláním to nemá mnoho společného. Mezi bezdomovci je celá řada vsokoškoláků

kapka

Nevím, jestli to někdo zkoumal. Ale ze zkušenosti vím, ze drogove závislými se stávají i lidé velice inteligentní, z rodin, kde rodiče jsou úspěšní a inteligentní lidé. Stejně tak se stane závislým člověk s průměrnou nebo podprumernou inteligenci. Ja bych v tom nějakou souvislost snad ani nehledala.
Jinak teda mluvím o lidech, kteří prošli léčbou. Ne ze něco párkrát zkusili. :)