fasam

Zjistiljsem, že po mém otci,který zemřel již v roce 1985 zbyla nevyřízená pozůstalost a to pozemky

pozemky jsou uvidovány na katastru nemovitosti

Nejlepší odpověď
Drap

Znovu otevřít dědické řízení a neměl by to byt problém. Před několika léty jsem řešil obdobu tohoto a šlo to bez problémů

Další odpovědi
dudu

Bude třeba znovu otevřít pouzůstalostní řízení., neuvádíte výměru, ale je divné, že se berňák nehlásil o daň z nemovitostí a může to být docela paleta.

Sůwa

V rodině jsme podobný problém řešili několikrát, není to nic neobvyklého. V katastru nemovitostí si vyhledej příslušná čísla a výměry a požádej na notářství o obnovení pozůstalostního řízení, kde se tyto věci vyřeší. Jen si nejsem jista, že to půjde i s pozemky před rokem 1989. Byla prováděna transformace ( rok bych musela hledat ) a o vlastnictví se muselo požádat do určitého termínu. Záleží i na typu pozemků a jejich zatřídění v územním plánu příslušné obce. Určitě po tom začni pátrat.
Doplňuji:
Ještě jsem o tom chvíli přemýšlela, ale jestli jsou pozemky napsány v listu vlastnictví na otcovo jméno, neměl by být žádný problém. Ten může nastat až se uvidí, co to vlastně je za pozemky 😁

marťa382

.