nyjono

Zjistili jsme, že nám v chalupě běhá (a kadí) myš po nádobí. Jak a čím to nádobí umýt, aby nebylo kontaminované?

Díky, zatím jsme to řešili horkou vodou s mycím prostředkem + ocet a sůl.

yuko, nejde o proběhnutí myšky, ale to ty hovňajsy. To ti přijde v pohodě? Mně teda moc ne. A taky je rozdíl, jestli používáš Jar nebo „jar“. Některý zůstává na nádobí i po několikerém oplachování. Jiný je o něco nebo NĚCO jiný.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

V zimě bývá u nás běžné.:-)
Nádobí ukládat do uzavřeného prostoru, kam se myš nedostane.
Pokud není jistota, pak, pokud je, tak Savo a opláchnout vřelou vodou.
Menší věci- talíře, hrnky, příbory a podobně stačí povařit chvíli ve větším hrnci ve vřelé vodě i bez Sava.
Pokud se „gór“ moc bojíte, tak Savem a horkou vodou setřít rovněž veškeré vodorovné plochy v kuchyni, po kterých myši mohou běhat a kde kálejí.
My většinou pouze horkou vodou s trochou octa. Savo většinou nemáme.
Zatím (za 20 let) jsme se ještě ničím nekontaminovali.:-)

Další odpovědi
Dochy

Můj názor: Běžně to umyjte, police setřete a tak… Jsou to myši které kolem vás jsou celý život, běžně se potkávají s vašimi zvířecími miláčky,… Nepřipadá mi moc pravděpodobné, že by vás běžným kontaktem mohli nakazit něčím nebezpečným/ne­čekaným a přitom se to dosud nikde výrazně neprojevilo…

aliendrone

Namočit do Sava a pak normálně umýt. (myčka nebo ručně). Také se dělají i jiné desinfekční/sa­nitární přípravky, které lze použít např. https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/chlo­ramin-t-1kg/

yuko

Nevzpomínám si, že bychom nádobí na chatě myli něčím extra jen proto, že se po něm proběhla myška. A to jsme měli jen lavor s horkou vodou a troškou Jaru. A co je horší? Mycí prostředek nebo myší hovínko? Nicméně – zatím žiju.