PANÁD

Zjistil jsem, že určitá osoba má informace z mého PC. Je to protiprávní?

Při soudním řízení byly soudu předloženy výpisy mé firemní korespodence s třetí osobou z mého PC, získané bývalou manželkou, tedy již cizí osobou. Zřejmě z doby manželstní znala nebo následně „prolomila“ hesla na mých meilech. Jednalo se o obchodní korespondenci, účetnictví firmy atd.
Není to trestné?

Nejlepší odpověď
arygnoc

samotné držanie dát nie je trestné.
ale tresný môže byť spôsob ich získania a ich zneužitia.

poučenie:
používajte „neprelomiteľné“ heslá, teda heslá, ktoré s vami nemajú nič spoločného (dátumy narodenia, meno psa/detí/milen­ky/manželky/… a pod.).
existujú generátory hesiel, alebo používajte ako heslo nejakého kostlivca v skrini (o tom určite nikomu nehovoríte).

;-Q

Další odpovědi
Pepa25

Ne, pokud je nezískala nelegálně, např. krádeží. Pokud žena z minulosti znala heslo do emailu a vy jej po zahájení rozvodového řízení nezměnil, tak se bohužel dalo čekat, že to zneužije proti vám …

zzzlatokopka

Do vašeho PC nebo emailu by mohl nahlédnout pouze orgán činný v trestním řízení a to je policie, ta by k tomu potřebovala soudní příkaz.

Pokud se vám tam vloupala manželka, tak důkaz byl pořízen nezákoně a to u soudu napadněte, je to důkaz nepřípustný.

Na manželku podejte trestní oznámení. Pokud policie věděla, že ji manželka předložila kradené důkazy, zvážila bych i žalobu na policii.
Doplňuji:
Pepo dnes s tebou vyjímečně nesouhlasím,, je to stejné jako by znala heslo/pin k účtu a vybrala z něj peníze.