habl 2

Zjednodušený proces skrze příspěvku na bydlení

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat zdali z vás někdo zde neví to od kdy (od jakého měsíce či případně data) by měl platit jíž podepsaný zákon prezidentem skrze zjednodušený proces o příspěvek na bydlení .Někde totiž nalézám že již od 1.7.2022 někde zase že až od října 2022 ot kdy tedy?Děkuji předem poté za jakékoliv odpovědi

Odpovědi
Filip84

Nauč se pracovat se sněmovními tisky. Když to zvládají poslanci, musí to zvládnout úplně každý:

„V souladu s ustanovením § 3 odst. 3 zákona č. 309/1999 Sb., o Sbírce zákonů a o Sbírce mezinárodních smluv, ve znění pozdějších předpisů, se navrhuje stanovit účinnost zákona dnem 1. července 2022, s výjimkou dvou bodů obsahujících úpravu příspěvku na bydlení, které mají účinnost odloženou z důvodu nutnosti úpravy informačního systému tak, aby faktický dopad uvedených dvou změn nastal od 1. 1. 2023. K takto navrhované účinnosti zákona vede vládu kromě zřejmé časové naléhavosti navrhovaných změn i ryze praktické hledisko. Nastane-li účinnost zákona dnem 1. července 2022, bude již pro letošní rok zrušena povinnost podávat k uvedenému datu novou žádost o příspěvek na bydlení.“

https://www.psp­.cz/sqw/text/tis­kt.sqw?O=9&CT=­235&CT1=0

a pak se Sbírkou zákonů:

https://www.psp­.cz/sqw/sbirka­.sqw?cz=203&r=2022

marci1

„S účinností od 1. října 2022 bude umožněno prokazovat náklady na bydlení a příjmy rodiny jen dvakrát ročně a příspěvek na bydlení bude vyplácen po období šesti měsíců ve stejné výši. Povinně se budou dokládat náklady na bydlení a příjmy rodiny za 1. a 3. čtvrtletí 2022 kalendářního roku (pro stanovení nároku na příspěvek na bydlení ve druhém a čtvrtém kalendářním čtvrtletí). Nepovinně se budou dokládat náklady na bydlení a příjmy rodiny za 4. a 2. čtvrtletí kalendářního roku (pro nárok na příspěvek na bydlení v prvním a třetím kalendářním čtvrtletí), pokud žadatel o příspěvek na bydlení nabude dojmu, že se mu v tomto kalendářním čtvrtletí zvýšily náklady na bydlení, případně snížil příjem rodiny a může to mít vliv na dosažení vyšší výše příspěvku na bydlení.“ 🙂
https://www.mpsv­.cz/-/prispevek-na-bydleni