Miroslavst

Žížala obecná

Zajímalo by mě, jestli při rytí záhonu, když náhodou přepůlím žížalu tak žije dál nebo umře. Nevíte někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
panenka

My jsme se Miroslave ve škole učily že u žížaly se obnovuje pouze část těla bez opasku.

Další odpovědi
anonym

Zizala se sklada s clanku,tak zda je nechtene prepulena,zizala se zregeneruje,clanky dorostou.

ReHu

Myslím, pokud si to správně pamatuji – už to je pár let 🙂 – že ta polovina s opaskem přežije a ta druhá ne.