WeeBear

Životopis v angličtině – pomůžete prosím přeložit dva výrazy?

Jak byste přeložili spojení „mateřský jazyk“ (snažila jsem se vyhledat v překladači – může to být opravdu „mother tongue“? Moc se mi to nezdá)

A ten druhý – jak byste přeložili „pásovou výrobu“? S tím si nevím rady vůbec.

Nejedná se o nic společného se školou, kdyby to někoho napadlo, tak mě prosím neodkazujte na učebnici, či učitele. 🙂

Díky za pomoc,
W.

Doplňuji:
Na quentose se dá spolehnout určitě, ale nevím, zda tu je a relativně to spěchá, kdybych nedostala dobrou odpověď, tak bych mu určitě napsala do soukromé pošty (byť je škoda, že bych ho nemohla obodovat), ale děkuju, pomohli jste mi, uzavírám otázku. 🙂

Nejlepší odpověď
Bedy

Mateřský jazyk bych přeložil jako native language.
Pásová výroba bych přeložil (možná že to bude trošku volné) jako mass production
Doplňuji:
Ale kdyžtak si počkejte na rádce quentos, ten se v angličtině vyzná dobře. Poradil tu spoustě lidem s angličtinou a vždycky dobrý 🙂

Další odpovědi
Fyzik

1. Native language, nebo i mother tongue
Doplňuji:
Běžicí pás se dá přeložit jako conveyor belt.

Funna

native language
mass production

cochee

Kdo jste tu napsal mass production – řekl bych, že to je těsně vedle 🙂 pásová výroba je assembly line – že vy jste se dívali na Wikipedii na Henryho Forda? 🙂 Mass production je prostě hromadná výroba. Ta přitom může – ale nemusí – probíhat na tom běžícím pásu.