321Mordred

Co napsat do životopisu budoucího IT pracovníka?

Dobrý den, včera jsem úspěšně odmaturoval, a proto je načase si najít práci v oboru. Studoval jsem IT obor a chtěl bych si v tom oboru najít práci, ovšem nevím, co napsat do životopisu. Na škole jsme měli každý rok jenom 14 dní praxe. Taky nevím, jestli bych se měl zmiňovat o tom, že jsem byl 3 roky na brigádě v McDonald's, když to vůbec nesouvisí s IT, ale zase na druhou stranu je to moje jediná pracovní zkušenost. Děkuji moc za všechny nápady a tipy.

Odpovědi
mzm

krom toho co píší ostatní bych uváděl i něco funkčního – projekty, kterých jsem se účastnil, směr IT, kterým se zabývám. Přece jenom je jich dost od návrhu systémů, HW, „drátaření“, low level programování až po AI a programování na mnohem abstraktnějších úrovních…

mandiice

Rozhodns napis skolu a to ze mas maturitu. Dale pak praxi kolik dni kde a konkretne co. Ten mcdonald je spis pokud bys hledal jinde pro it bude podstatna ta praxe.

ivzez

Vybírat, který druh praxe uvedete, dokud ještě nemáte skoro
žádnou, je podle mne zbytečné, měl byste uvést všechno.

Čtrnáctidenní školní praxe mohou působit jako příliš krátké, ale jestli jste se během nich něčemu naučil, něco Vás zaujalo, nebo jste přišel na to, čemu
byste se chtěl věnovat, mohou i ony v životopisu působit dobře. (Záleží na tom, jak je podáte.)

A nezapomeňte uvést koníčky, které souvisejí s Vaším oborem.
Nebude chyba uvést ani sportovní koníčky.

_______

Doplňuji:

Brigádami u McDonald´s za­městnavateli sdělíte, že si umíte zorganizovat čas, skloubit studium s přivýdělkem a koníčky, informujete jej o své ochotě si na své zájmy přivydělat, nečekat s nataženou dlaní, co Vám dají rodiče nebo příbuzní, …

To jsou vlastnosti, schopnosti i dovednosti,
které na začátku pracovní kariéry nemá každý absolvent.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.