opa

Životnost záznamu na DVD a Flash

Jak dlouho mě vydrží fotky na DVD a na Flash???Děkuji.

Nejlepší odpověď
baghira

Životnost flešky je daná počtem zapisovacích cyklů. Jednotky až desítky roků.
Životnost DVD bych tipoval stejně, tam však záleží na kvalitě nosiče a jeho uskladnění. Mám doma 16 let stará pálená CD bez chyb, a mám nečitelná CD po půl roce.

Ale to je jen můj odhad, někdo možná vytáhne statistická data.

Další odpovědi
led

Neverte obchodne udávaným životnostiam, sú robené podľa ideálnych podmienok. CD a DVD zvlášť sú chulostivé médiá. V domácnostiach im požadované podmienky nezabezpečíte. Podľa skúseností doporučujem DVD preveriť, prípadne prepísať najneskôr po 5 rokoch. Ja to kontroľujem každé 3 roky (1 z 5 musím prepísať). Veľký pozor musíte dávať hlavne na tú stranu, kde je popis, môžte nechtiac škrabnúť potlačenú vrstvu a laserový lúč má potom problémy s odrazom. Menej chúlostivá je vypalovaná strana, má tvrdenú vrstvu. Flash by som tiež nepoužívala ako trvalú zálohu, sú stavané na prenášanie a nie skladovanie dát.
Na trvalú zálohu doporučujem externý HDD – pevný disk