user99

jaká je životnost a kompatibilita externího HDD?

Zdravím, chci se zeptat jaká je životnost externího HDD (500 GB) a také jestli by mi šel připojit na tablet Eaget Family N7A ?
Doplňuji:
Kdo má zkušenosti můžete mi napsat ty nejlepší co dlouho vydrží

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jde o kompatibilitu – má-li tablet běžné USB (a extHDD taky), připojit lze. Jen si musíš pohlídat, aby disk měl vlastní napájení (USB tabletu jej často ´neutáhne´).
Pokud jde o životnost – některé disky mi fungují už třeba 10 let, v podstatě 24/7, bez problému (ale v poslední době jsem se potkal se třemi disky WD BlueEdition, které odešly – všechny tři, během několika týdnů po uplynutí záruky – takže, zřejmě, WD do této řady přidává nějaké kuwítko…).
😉

Další odpovědi
McArthur

Jak píše mowla, externí disk musí mít vlastní napájení, protože tablet nemá šanci HDD „uživit“ (napájet).

Obvyklá životnost pevného disku je 5 let při dobrém zacházení. Při troše štěstí vydrží až mowlou uváděných 10 let, to ale platí pro max. 10 % disků. Při špatném zacházení disk nevydrží ani záruční dobu.

to mowla: WD Blue jsou jedny z nejhorších disků této značky. Jsou určené do domácností, kde moc nebolí, že umřou pár týdnů po konci záruky.
Doplňuji:
Vzhledem k tomu, že na trhu jsou jen tři výrobci – Seagate, Toshiba a Western Digital, kteří navíc mají část komponent shodných, tak se nedá moc čekat, že rozdíl mezi životností bude velký. Často je to jen o štěstí a o uživateli, jak se k disku chová.

Některé disky jsou vyrobeny jako „odolné“ a mají delší záruku. Příkladem je ADATA: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=2507 (toto je 500GB model, ale dělají se i větší až do 2 TB).