annas

„Život zemřelých je uložen v paměti žijících.“ Bude platit i pro Luďka Munzara, jenž 26. 1. odešel do hereckého nebe?

„Život zemřelých je uložen v paměti žijících." Marcus Tullius Cicero

Zdroj: https://citaty­.net/sbirky/774/20-citatu-o-smrti-a-umirani/

Možná si vzpomente na některé jeho role.

„Často hrál v televizi i ve filmu, mnohdy po boku své manželky Jany Hlaváčové, jako tomu bylo třeba v životopisném filmu o Leoši Janáčkovi Lev s bílou hřívou. Munzar hrál například i ve filmu podle Kunderova Žertu, k dalším jeho filmům patří Dědeček automobil či Srpnová neděle. Televizním divákům utkvěl především v titulní roli posledního Dietlova seriálu Synové a dcery Jakuba skláře.“ atd.

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/ve-veku-85-let-zemrel-ludek-munzar-herec-prazske-cinohry-narodniho-divadla.A190126_104­132_ln_domov_form

Nejlepší odpověď
zbyndo

Úplne bez pochyby áno,bol to významný človek,moja maminka už na tomto svete nie je dávno,ja ju stále vnímam akoby tu bola, keď mám ťažké chvíle,aj keď som sám,ju oslovim nahlas,mami pomôž mi,a zrazu cítim úľavu,dokonca sa usmejem,a podakujem,pre nás,čo sme ju milovali,je tu navždy.Taki ľudia si to moc zaslúžia

Další odpovědi
Drap

Určitě bude. U známých osobností se ta paměť uchovává i snad ještě déle. Snad ani neni v republice člověk, který by neznal, a nebo nevěděl, kdo byl Luděk Munzar.

orwell

Samozřejmě že platí. Byl to PAN herec, který se nikdy neprojevil jako prodejný charakter, nikdy jsem ho neviděl v nějaké přiblblé reklamě (ani Janu Hlaváčovou) a nikdy jsem ho neviděl podat podprůměrný výkon. Nejsem ale znalcem divadla a filmu, možná bude mít někdo jiný názor. Pokud si vzpomínám, byl po nějakou dobu i členem Parlamentu a podobně jako Rudolf Hrušínský ho dobrovolně opustil, nemaje sil se tam na to už dívat. Mám na mysli Rudolfa nejstaršího, jehož syn Honza se vskutku moc nepotatil.

Kepler

Pro ty, kteří ho měli rádi, paměti určitě zůstane. Ti, kteří ho nemuseli, na něj brzy zapomenou. Já ho obdivoval za to (kromě jeho hereckých výkonů), jak rád měl rád veterány a že ještě v důchodovém věku dokázal závodit.

zjentek

Pokaždé, když zemře někdo mediálně „známý“, pomíjivost života mně to připomene mnohem více, než když zemře někdo, o kom jsem nepochyboval, kým v životě byl.

L. Munzara mám spojenýho s „komančovskýma seriálama“, role v nich mu často padly JAKO UŠITÉ a to je zároveň mou odpovědí na vaši otázku: Ano, bude platit i pro L. Munzara! ;(

Stále platí- o mrtvých jen dobře a a´t je jim země lehká jako vzduch, třeba jako nebe.

led

Ano, život zomrelých ostáva v pamäti žijúcich. Platí to aj pre L.Munzara.
Ale…
Čas skresľuje pamäť, niečo odstraňuje, niečo pridáva.
U mnohých si pamätáme, ťo čo nám mocní a ich nohsledovia, aj s ich úpravami skresľujúcich skutočnosti, dovoľujú pamätať si. Tých nehodiacich sa dobe spália v plameňoch minulosti.
Aj v prípade l.Munzara, spomínajú ho ako herca, predstaviteľa určitého historického obdobia s kladmi a zápormi, ale, koľkí si ho pamätajú, len pár dní po jeho smrti ako na človeka? Tak je to aj s inými ľuďmi z minulosti. Pamäť človeka je krátka, pamätá si len to, čo vrchnosť dovolí.

annas

Nevšimla jsem si, už se otázka související s púmrtím p. Munzara objevila Přáímo v otázce nebyo uvedené jeho jméno.

Moje je formulovaná jinak, takže kdo chce, může si vybrat. Od změny pravidel se opakování přípouští.

annas

Ještě doplňuji datum úmrtí, které jsem v otázce zapomněla uvést.

26. ledna 2019

smart aleck

Hlavně že to sype body, ne?

annas

Gratuluji k tomu, že umíte číst myšlenky.