" Zivot je zrcadlo a umeni skutecnost. Zivot napodobuje umeni daleko vice , nez umeni napodobuje zivot " . ( O. Wilde )

Muze me to , prosim , nekdo " prelozit ". ? 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
annas

V zrcadle vidím svůj obraz, který se denně mění. Ve tváří se promítá smutek, radost, přibývají vrásky, sleduji, jak stárnu…
Když např. malíř namaluje portrét člověka, zachytí jeho tvář v daný okamžik, zachytí život, jeho autentičnost…Obraz zůstává stejný jako památka na určitý čas…

O tom, že život napodubuje umění, svědčí různé malby v jeskyních, z nich se dovíme, jak lidé žili…

Příroda a život v ní jsou obrazem toho, kdo je vtvořil, umění je obrazem přírody ..

Další odpovědi
anonym

život je jako zrcadlo,by se dalo chápat že každý tvůj čin odráží tvou povahu,jaký vlastně jsi,dobří lidé konají dobré skutky,lumpové lumpárny,je umění žít řádně a být užitečný,je lehké vytvořit obraz

anonym

iv,já si to vysvětluji tak,že-život je zrcadlo,to asi je myšleno tak,když se podíváš do zrcadla,vidíš to,jak se do něj díváš.Mračíš se,směješ,plá­češ,prostě,ja­ký si to uděláš,takový to máš.Život napodobuje umění..někdy je opravdu život o umění-odpouštět těm,co nám ublížili,zkrátka poprat se s osudem je umění.Takhle to nějak vidím.Ale že nám motají kedlubny,co?

led

Chcete ten preklad do:
1 – detštiny
2 – blondynštiny
3 – ľudsky
4 – niektorý svetový jazyk – slovenčina
V našom reálnom živote sa snažíme napodobnovať druhých a potláčať vlastné Ja.
Umeniia sa nám snaží ukázať, aký by mal byť vlastne náš život.

anonym

ESPERANTO , prosim !! 🙂