Kkuukki

živnostenský list při zaměstnání ?

Dobrý den potřebovala bych poradit: Přítel pracuje, ale měl by zájem o to vzít si hospodu do pronájmu. Jak a co proto musí vše udělat? Jak je to s garantem? A poté s daní když by dál byl zaměstnán ? Děkuji za pomoc

Nejlepší odpověď
William2

musíte si najít někoho, kdo má třeba hotelovou školu nebo nějaké roky praxe v oboru (přesně vám to sdělí na živnostenském úřadě). tento člověk s vámi musí na úřad (s maturitním vysvědčením) a zaručí se vám na několik let. pokud to není kamarád, bude za to asi chtít jednorázový nevelký obnos. jinak nic jiného k tomu potřeba není. daňové přiznání se pak dělá společně na oboje. pokud budete prosperovat, nechte si daňové přiznání udělat buď u daňového poradce nebo v zaměstnání manžela.