pumpkin.25

živnostenský list při zaměstnání

Dobrý den,Chci si založit živnostenský list na nákup a prodej.platím zdravotní a socialní pojištění když tohle pojištění za mně odvádí zaměstnavatel?

Nejlepší odpověď
ARIS

Živnostenský list při zaměstnání je běžná věc. Pokud za vás platí zdravotní a sociální pojištění zaměstnavatel, nemusíte je platit vy. Jen v době kdy se dává daňové přiznání se podává i informace pro zdravotní a sociální pojišťovnu. Budete potřebovat nějaké papíry od zaměstnavatele kolik za vás zaplatil a vyplnit formuláře pro zdravotní a sociální pojišťovnu.

Další odpovědi
žolik

To můžete dneska můžete podnikat u pracovního poměru.

Zdroj: žolík

Michal Kole

Jen doplním kolegy, že pokud i u zaměstnavatele něco prodáváte, nakupujete, tedy budete podnikat v tom samém oboru v jakém pracujete, tedy budete pro zaměstnavatele konkurencí, musíte mít zaměstnavatelův souhlas.