živnostenský list

Chci se zeptat zda je možně si udělat živnostenský list na stánkový prodej Piva, klobás + rychlé občerstvení když nejsem vyučen v danném oboru a nemám v něm praxi a zkušenosti??? Díky moc za odpoveď

Nejlepší odpověď
anonym

For venkovan, co máš na mysli se jmenuje odborný zástupce, který splňuje kvalifikační požadavky. Musí být uveden na ŽL a garantuje profesionální úroveň provozu.

Další odpovědi
venkovan

Nejlépe se zeptat na živnostenském úřadu – zpravidla poradí. Ale taky na krajské hygienické stanici. Podnikání v oblasti občerstvení má svá poměrně přísná pravidla, i když ne vždy se setkáváme s tím, že je prodejci dodržují.
Pokud nemáš praxi, tak u některých živností je třeba nutnost mít někoho zkušeného kdo na tebe dohlíží a nebo na nutnou dobu praxe jít k někomu pracovat. U občerstvení nevím jak to je.

quentos

osobně bych řek, že ano. Vezměme si: třeba na lektorskou činnost/výuku angličtiny žádné vzdělání v daném oboru paradoxně dokládat nepotřebujete. Takže že byste ho potřeboval na stánkařství, o tom bych silně pochyboval.

Kric.ouwner

Nejde , to co říká venkovan jde a tomu se říká odborný dohled ( né zástupce to je zas něco trošku jiného ) , a je to tak kdo odpracoval určité léta v oboru ( kdysi to bývalo snad 5 Let ) tak má právo si udělat živ. list , a vy kdyby jste si ho pak chtěl udělat tak si můžete takového člověka vzít jako právě odborný dohled ale on za vás ručí to je ten háček jediný co musíte zdali máte takového známého ( jde sehnat i na internetu lidi co mají svůj živ. list se „prodávají“ ) je zajít na živ. úřad v místě vašeho bydliště zaplatit reg. poplatek 2000 kč vybrat si určitou činnost a pak už stačí si jí buďto na místě nahlásit což znamená že začínáte ihned nebo jí nechat pozastavenou ( to je jako by jste jí neměli ) pak když si jí půjdete ohlásit za provozující , můžete ale nemusíte jít na finanční úřad se pokud máte obrad do 100K (záleží na vás chcete li platit DPH bez něho je to pak jednoduší s nim musíte dělat každý 1/4 nebo 1/2 roku tzn. danoví přiznáná ale to oni už vám řeknou přesněji a pak už jen zajít na správu soc. zabezpečení a Zdravotní pojištovnu kde jste pojištěný a nahlásit že jste samo výdělečný .
Jo a ten kdo má živ. list Hostinská činnost může " na sebe " jako dozor napsat max. tři lidi.
Tojď vše , výtám tě v oboru 😉..
Doufám že jsem pomohl.
Nechť sa páčí.