martina1g

Živnostenský list

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když jsem na MD a budu dělat živnost na živnostenský list, zda musím odvádět daně. Jinak jak je to, když budu dělat živnost po MD, jak se platí daně. Děkuji za odpověď

Odpovědi
HOMER

Daň z příjmu (popř. spotřební daň u tabáku..)se platí vždy.
DPH odvádět nemusíte,je li váš roční obrat nižší než 1 mil. kč (za posledních po sobě jdoucích 12 měsíců).Ale při nákupu od plátců dph platit budete(v ceně) a část této daňe vám právě může být i vrácena(stanete li se plátcem),bude li vyšší daň na vstupu(nákupu)než na výstupu(prodeji).
Potřebujete mít samozdřejmě uschovovány všechny daňové doklady.
Pozor uskutečněné daňové plnění je dnem předání zboží nebo výkonu služby,nemusí být shodné se dnem platby,v daňovém přiznání bude i když platba proběhne až v následujícím daňovém období(nebo vůbec).
Daňové přiznání se zpravidla podává po skončení čtvrtletí,vždy do 25. dne následujícího měsíce.
Jak je to v případě mateřské bohužel nevím..Snad se někdo najde.