Petr888

Živnostenské oprávnění a s.r.o.

Je nutné mít živnostenské oprávnění, pokud chci založit s.r.o., nebo si ji můžu založit bez něho?
Doplňuji:
Jestli tomu dobře rozumím z obou odpovědí, živnostenské oprávnění musí získat firma, ne já jako společník.

Nejlepší odpověď
Drap

Je nutné mít příslušné živnostenské opravnění na oblast v které má s.r.o fungovat.

Další odpovědi
Michal Kole

Vše základní naleznete na oficiální portálu pro podnikání a export http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/orientace-v-pravnich-ukonech/obchodni-spolecnosti-zalozeni-vznik-opu/1000818/4­6132/#b2

Petr888

Jestli tomu dobře rozumím z obou odpovědí, živnostenské oprávnění musí získat firma, ne já jako společník.