mumi

Živnosťák a sociální pojištění?

A ještě k otázce živnosták a zdravotní pojištění – platí to i u sociálního pojištění, protože mi bylo řečeno, že sociální není povinná platit, a že to tedy uhradit nemusím. Budu mít nějaké problémy se sociálkou?Díky:o)

Nejlepší odpověď
mosoj

Je třeba rozlišovat jestli podnikáte jako na vedlejší pracovní poměr( máte ještě zaměstnání) nebo jestli podnikání je jediné vaše zaměstnání a je to tedy hlavní pracovní poměr.

Pokud je podnikání Váš hlavní pracovní poměr jste povinen odvádět alespoň minimální sociální pojištění.

Pokud je podnikání jako vedlejší pracovní poměr platí se sociální pojištění až od určité výše zisku ( nevím přesně ale v současnosti to bude někde kolem 50 000 Kč zisku).