Živnost-Webdesign co mám a nemám dělat?

Zdravim,jsem student, mám po maturitě a chtěl bych si založit živnostenský list na to, abych mohl dělat webové stránky.Co všechno pro to musím udělat?Jak je to se sociálním a zdravotním?Co když nebudu mít žádný zisk?

Nejlepší odpověď
Alesh

Webdesign? V dnešní době se tím chceš živit? To jsi chlapče hodně naivní. A doporučuji hodně rychle tuto myšlenku opustit, trh je nasycen a i velcí hráči na trhu toto odvětví (pokud vůbec) dělají jen okrajově.
Jinak všechny ty platby, co jsi zmiňoval si samozřejmě budeš muset platit, když nemáš zisk, stejně platíš nějaké minimum.

Další odpovědi
Michal Kole

Raději se nech zaměstnat v nějakém design studiu.

Zaměstnanci se mají lépe než podnikatelé a mají méně starostí, starájí se pouze o svojí práci a zbytek za ně dělá šéf, účetní, obchodní zástupce, IT specialista.

Jako podnikatel si musíš vystavovat faktury, pak je zanášet do účetnictví, RUČIT za to, i když ti to někdo dělá, to tě stojí peníze. Musíš si neustále hlídat změny zákonů.

NEVZTAHUJE se ne tebe zákoník práce, nemáš např. nárok na nemocnskou, když marodíš, nemáš nárok na dovolenou,…

Musíš si shánět zakázky, ukecávat zákazníka. někteří zákazníci, pokud mají problém tak to nejdou reklamovat k tobě, ale rovnou tě jdou udat na českou obchodní inspekci a kontrola tě zdrží od práce a ještě to často medializují a to ti spíš bude v počátku škodi, když se na nějakém diskuzním serveru objeví vlákono že Visaman mě podvedl.

Podnikatel sice na oko vydělá hodně, ale když si odečte náklady, daně, zdravotní, sociální, tak má cca zhruba stejně jako zaměstnanec.

Samozřejmě existují vyjímky.

MrGandy

částečně se tak živit můžeš i bez živnostenského listu. DOmluvíte se s člověkem, pošleš mu peníze na účet. Ale rozhodně to není na živnost.