Zítra je 21. srpen.

Je to minulost, která už vlastně nikoho příliš nezajímá?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Zajímá to už jen pamětníky!
Omladina to má „na háku“, hlavně když májí co strčit do „huby, Mp3 přehrávače a domácího kina“. A když mají nejmodernější I-pod, tak jim je nějaká historie úplně volná…

Další odpovědi
anonym

21 srpen 1968? zajímá ale doufám že nikdy víc nebude

led

Pre mladých je to dávno-praveká minulosť a súčasníci radšej nespomínajú.
Občas si pozriem na vtedajšie – dnes už tmavé zašlé fotografie z tých dní. V 2008 som na internete zverejnila svoje práce z tých dní na internete, ale pre naprostý nezáujem (neboli oficiálne – ukazovali pravdu) som ich odtiaľ po 2 mesiacoch stiahla. Neboli dosť umelecké, tmavé, nie vždy ostré.(vojak za guľometom, delá namierené na mesto, dialógy obyvateľov s vojakmi a pod.)
Ľudia dnes majú iné starosti – prežiť.

ten který je

Nechci házet do jednoho pytle mladé lidi,jen se divím jak někteří jedinci kteří studují odpoví na otázku kdy vzniklo Československo ,odpoví že v r.1989 a že 2sv.válka skončila v r.1968.Takoví lidé by měli dělat reparát ve zvláštní škole a ne studovat.

ReHu

Myslím, že zajímá, ale ne současnou generaci. Ta má jiné starosti. Někteří starosti a jiní „starosti“.

Jak píše led.

iceT

Mladi a mladsi o tom zrejme nic nevedi,o neco starsi(ja treba,jeste nebyli na svete,ale neco slyseli od rodicu)a ti co si pamatovali treba radeji zapomeli nebo jsou na pravde boží.
Ja jsem o tom v podstate slysela jeste na zakladni skole po sametove,do te doby se o tom nemluvilo,tak jsem z toho nebyla moudra,kdyz jsem se zminila treba doma cim nam ve skole krmi mozek,tak mi rikali,ze to tak nebylo,ze to bylo jinak a mela jsem pak jeste vetsi zmatek.
Vzpominam si na jednu debatu s babickou,pocha­zela z Valach a kdyz mi ukazovala zastavena mista,kde driv mela jeji rodina nejake pozemky a byly jim pak zabaveny kapitalisty,kteri se premenili na komunisty,rikavala tehdy,ze je to vsechno jedna verbez.
Ale byla jsem tehdy jeste moc mlada a nemohla jsem rozumet tomu,co tim vlastne mysli.

flodur

Kdyby se povedlo v 68 co se povedlo v 89 tak jsme obrazně řečeno ještě o 100 let vpředu.

FOG

Tak uz se nehadejte,jestli 100 let vpredu ,ci 100 let vzadu v 68 ce.
Stejne si myslim,ze lepsi je 69 ka.
Jinak na tu nedeli,kdy tanky drtili brzy rano dlazebni kostky v nasem meste a vsechny tim probudili,nikdy nezapomenu.

deny555

Kdyby se povedlo v 68 co se povedlo v 89 tak jsme obrazně řečeno ještě o 100 let vzadu,bych řekl.Tyto vlády nás snad ani nikam jinam přivést nemohou.