Avatar uživatele
bolak

Zinkasování životní pojistky za vlastní skon, ještě před tím než k němu dojde

Existuje možnost, když si pojištěnec založí životní pojistku, po určitý době onemocní a doktoři mu daj rok života, aby si vybral určitou část pojistky, kterou po jeho smrti dostanou jeho příbuzný a užil si za to ten zbytek života co mu ještě zbejvá?

Zajímavá 0 před 3365 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
anonym

... a co když přežije? Ty by byla rodina nasraná! :-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Tak jak jsi to pojal ty , tak určitě ne. Životní pojištění lze vypovědět a u některých pojistek tohoto typu, pokud jsi platil spoustu let, tak někdy i něco zbylo. Ovšem vždy , pokud vůbec,neúpatrná částka. Existovaly kdysi i druhy pojištění , které se sjednávaly do určitého dožitého věku. Pokud jsi tutio hranici překročil, tak jsi něco málo dostal.
Tak jak jsi to vymyslel ty,to určitě nejde. Co kdyby se doktoři zmýlili

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Drap: No právě že kdyby se třeba zmýlili, tak by tam mohla bejt pojistka, že bys to musel zpětně doplatit s nějakým navýšením, případně by se za tebe někdo zaručil, z koho by to pak vymáhali (ale nevím kdo :). Vyběr by byl teda na vlastní riziko.

Pkud bys měl třeba dům, tak tam by snad nebyl problém. Za pojistku bys určitě nedostal víc než kolik by stál barák ne? A barák prodat nemůžeš, protože bys neměl další rok kde bydlet. Takže by ses zaručil, že v případě že neumřeš, tak pojišťovna shrábne nemovitost a z tebe bude houmles.

před 3365 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony