bolak

Zinkasování životní pojistky za vlastní skon, ještě před tím než k němu dojde

Existuje možnost, když si pojištěnec založí životní pojistku, po určitý době onemocní a doktoři mu daj rok života, aby si vybral určitou část pojistky, kterou po jeho smrti dostanou jeho příbuzný a užil si za to ten zbytek života co mu ještě zbejvá?

Odpovědi
anonym

… a co když přežije? Ty by byla rodina nasraná! 😁

Drap

Tak jak jsi to pojal ty , tak určitě ne. Životní pojištění lze vypovědět a u některých pojistek tohoto typu, pokud jsi platil spoustu let, tak někdy i něco zbylo. Ovšem vždy , pokud vůbec,neúpatrná částka. Existovaly kdysi i druhy pojištění , které se sjednávaly do určitého dožitého věku. Pokud jsi tutio hranici překročil, tak jsi něco málo dostal.
Tak jak jsi to vymyslel ty,to určitě nejde. Co kdyby se doktoři zmýlili

bolak

Drap: No právě že kdyby se třeba zmýlili, tak by tam mohla bejt pojistka, že bys to musel zpětně doplatit s nějakým navýšením, případně by se za tebe někdo zaručil, z koho by to pak vymáhali (ale nevím kdo :). Vyběr by byl teda na vlastní riziko.

Pkud bys měl třeba dům, tak tam by snad nebyl problém. Za pojistku bys určitě nedostal víc než kolik by stál barák ne? A barák prodat nemůžeš, protože bys neměl další rok kde bydlet. Takže by ses zaručil, že v případě že neumřeš, tak pojišťovna shrábne nemovitost a z tebe bude houmles.