Deli

Zimolez – je jedovatý?

Nejsem si jistá, zda to je přesně zimolez, zkrátka plazí se to po plotě, kvete to květy složenými z mnoha drobných dílků a teď to má taková skupenství červených kuliček.

Na zahradě mi běhá malá, tak se radši ptám, neboť jsem to nikde nenašla. Je jedovatý? Odstranit či nevadí?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Rostlina patří mezi mírně jedovaté,POZOR: Bobule zimolezu jsou jedovaté. Velké dávky způsobují zvracení.

Všechny zimolezy jsou jedovaté, kromě plodů subsekce Caerulae – zimolez kamčatský, které jsou jedlé. Jedovaté jsou pravděpodobně jen plody.Internet.