Žila zdravě, milovala sport a netrpěla žádnými příznaky a přesto zemřela v 29 letech na rakovinu střev. Proč?

Ptám se, co to mohlo způsobit? Že by stres ze školy?

Pouhé tři dny po svatbě zemřela učitelka Katie Sutterby (†29). Pět týdnů před svou smrtí jí byla sdělena ta nejhorší diagnóza – rakovina střev v konečném stadiu! Mladá žena přitom žila zdravě, milovala sport a netrpěla žádnými příznaky… Teprve krátce před smrtí začala mít zažívací potíže.

Více zde: http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-svet/498414/u­citelka-29-zemrela-pouhe-tri-dny-po-svatbe-mohla-za-to-zdrcujici-diagnoza.html

Nejlepší odpověď
Lamalam

Katie jsem neznala, ale tohle se prostě někdy stane. Tak to v životě chodí, někdo jiný zase žere mastné, chlastá, hulí, válí se televize a v plném zdraví se dožije 100 let.

Další odpovědi
dudu

Už staří Řekové v podobných případech citovali rčení „Koho bohové milují umírá mlád“......

Drap

Co mohlo způsobit se nikdy nedozvíme. Rakovinu může spustit téměř cokoli, nebo může vyrazit i bez objevitelné příčiny. Znám případ, kdy takto náhle , díky rakovině, zemřela desetiletá zdravá holčička, překypující životem, dcera lékaře.

Kepler

Mimo špatných stravovacích návyků a kouření jsou rizikové faktory i genetické predispozice (dědičnost) a přítomnost polypů – divertikulitida, které se mohou zvrhnout na maligní (zhoubný) nádor, pokud nejsou odstraněny včas. To poslední jsem si letos prodělal sám. Zde je prevence důležitá.
https://nemoci­.vitalion.cz/ra­kovina-tlusteho-streva/

zjentek

„Žila zdravě“… co to je? Češi drží prvenství v rakovině tl.střeba prej díky uzeninám a pivu… není to zdravé? Je to zdravé? Bylo to zdravé pro ni?

da ny

Těžko někdo zodpoví, proč.
Jak vyplývá z odkazu, Katie měla též rakovinu jater.......
Mnoho lidí se domnívá, že žije a jí zdravě a není tomu tak. Ve zdravé stravě mohou být nebezpečné/rizikové kombinace.....
I když jedí „zdravě“, mohou jim chybět důležité vitamíny, minerály, zanedbaný zánět…
Mnoho lidí nechodí na preventivní prohlídky (laboratoř), nemají tu možnost/péči.....a šanci …
Stres, neuvádí se, za jakých podmínek studovala, pracovala, jaké měla dětství, co ji trápilo, jaké byly pracovní podmínky, věřila si, byla se sebou spokojená ?.
Byla vyčerpaná, unavená, přetížená…?

lota

Myslím, že by se PROČ dalo zeptat v souvislosti s každou smrtí. Taky ji mohlo přejet auto. Proč? Člověk prostě nikdy nedostane všechny odpovědi na své otázky. Ani na webu Odpovedi.:-)

zjentek

Lamolam, kdyby na raka kleknul každej, kdo žere mastné, chlastá, hulí, válí se televize , tak jsme v republice tři a tento server by pak nemohl existovat jako výdělečnej. Jenom teorie…