Kid Ivan

Žiju v Praze a mám snoubenku na Haiti – chci si ji vzít za manželku a žít s ní v ČR – co pro to prosím musíme udělat?

Nejlepší odpověď
Pepa25

(Předpokládám, že soubenka má občanství Haiti): Pokud chcete žít tady, doporučuju uzavřít manželství tady. Ať si snoubenka zařídí vízum a přiletí SE VŠEMI DOKUMENTY potřebnými k uzavření manželství (viz odkaz). Po uzavření manželství může požádat o dlouhodobý pobyt. Projděte si celý web MV s informacemi pro cizince – Haiti je třetí země, s vízovou povinností.
P.S. Máme jednu z nejpřísnějších přistěhovaleckých politik na světě, „fingáč“ nedoporučuju.

Zdroj: https://www.mvcr­.cz/clanek/uza­vreni-manzelstvi-statniho-obcana-ceske-republiky-s-cizincem-na-uzemi-ceske-republiky.aspx