Avatar uživatele
Deli

Žijete v době svého rodiště, nebo jste se z něho odstěhovali? A kde se nyní cítíte doma?

Tam, kde jste se narodili?
Tam, kde jste žili (a třeba už tam nebydlíte)?
Tam, kde žijete nyní?

Nechci po Vás zeměpisné souřadnice ani názvy měst a obcí, jen mě zajímá, jak jste na tom se „zakořeňováním“ na nových místech nebo zda máte kořeny jen v rodišti a jinde se cítíte být „náplavou“.
Doplňuji:
V místě svého rodiště, ne v době… ach jo, to se mi zas od ráda dnes daří… 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Deli

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, Kerberus, Terryle, dědapetr, anonym před 4669 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpovím citáty slavných:

Domov je pro mě tam, kam se vracím z cest, a kde", jak řekl Erasmus Rotterdamský, „mám svoji knihovnu.“

Anebo, jak říkal Jiří Voskovec: „Kam jsem si pověsil klobouk“ – zmínil Dr. Axl.

Karel Kryl: „To je místo, kde mám nikoli dům či domovské právo, nýbrž člověky, kteří mě chtějí“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Žiji v místě svého rodiště již 60 let.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Hmm. Rodiště mám v Brně, ale strávila jsem tam asi první půlrok života a nemocnici jsem nikdy za domov nepovažovala. Do dvaceti jsem žila s rodinou na Vysočině a teď jsem nejvíc v Praze. ALe vzhledem k tomu, že putuju po kolejích a bydlení s kamarádama, jsem pořád fakt DOMA doma u rodiny. Domov nedělají věci, ale lidi, kteří vám zůstanou.
Stěhovat se mi nevadí, jsem zvyklá – v 16 na internát, v 20 na koleje, v 25 na privát, mezitím týdny nebo měsíce v zahraničí… Zvykám si v pohodě. Dokud mám tu základnu doma, o níž vím, že se tam můžu kdykoli vrátit…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Existuje okřídlený výrok „Domov mám tam, kde si pověsím klobouk“. Beru jej s rezervou, ale za mlada jsem se mu občas blížil.
Dnes žiji od maturity v místě studia na ČVUT, ale ke stáru se probouzejí vazby ke kořenům (v místě, odkud píše tom004).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Stěhovali jsme se mockrát -jako malá s rodiči i jako vdaná
nyní už jsme 29 let na jednom místě -takže už jsem vlastně" starousedlík
"
nemám problém si zvykat na nových místech

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ponytail

Odstěhovala jsem se z rodného domku z vesnice do města asi 15 km vzdáleného. Je to asi půl roku. Včera jsem vezla odněkud mamku a ona povídá – půjdeš domů? A moje odpověď byla – kam? U mamky jsem pořád doma, ale doma říkám už i ve městě, kde momentálně žiju a pracuju. Mám dva domovy 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Žiji v místě svého rodiště. I když jsem několikrát bydlel někde jinde, 1 , 2 a 4 roky, doma jsem stále na trom jednom místě. Jsem patriopt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Pocházím z vesnice, kde nyní máme chalupu. Už 37 let žijeme v bytovce ve městě a tam jsme doma, ale na chalupě rádi trávíme téměř celé léto. Výhodou je malá vzdálenost mezi oběma bydly – 17 km.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brejlacek

bydlím sám ve městě což pavažuji za domov, ale jelikož mám rozvedený rodiče a doma jsem u obou a někdo se mě zeptá jestli spím dneska doma, tak vlastně nevim jak odpověďět, než mi to dojde.. :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek