petka.s

Žijete naplno?

Nejlepší odpověď
marci1

Co to vlastně je: žít naplno? Pro každého to znamená něco jiného. Kdybychom se zeptali negativního člověka, co mu v poslední době udělalo radost, co zažil příjemného, asi by si nedokázal vzpomenout. Dělat práci, která mě baví, mít koníčky, které mě baví, žít život poskládaný ze střípků do velké krásné mozaiky, to je „žít naplno“. Žít naplno je umění tvořit si svůj vlastní život bez kompromisů, podle svých představ a morálních hodnot. 🙂
Dle svých představ žiji život naplno! 🙂

Další odpovědi
Drap

Už dávno ne.

Irisa

,,Holka chtěla žít naplno, ale rodiče jí to nedovolili"

anonym

Naplno žije v současném světě jenom mocná elita co zde má veliká koryta, ostatní co nemají veliká koryta žijí jenom na jakýsi ekonomický volnoběh motoru, kdy je vše systémově seštelováno tak, aby z nich brzo exekutoři neučinili bezdomovce a lidi žili od výplaty k výplatě a báli se být nemocní.

da ny

V rámci svých možností ANO ;-D

xxx3

mě tedy „žití života naplno“ přijde jen jako dobová floskule vhodná do časopisů typu Květy či Cosmopolitan. Co to má jako znamenat? Patrně pro každého něco jiného, proto nemá cenu takové otázky pokládat, ani na ně odpovídat. Ano žiju, ne nežiju – co si z toho můžeš vzít? V obou případech nic.

arachis

Pro mě tato formulka znamená PLNIT SI SNY. Někomu stačí málo, např. každý den si přečíst kapitolu své oblíbené knížky, někdo cestuje po světě. Já mám bohužel všechny své sny tak nereálné, že dopředu vím, že se nemohou splnit a tak nejsem z toho nešťastná a spokojuji se s tím, že se mi povedl dobrý oběd apod. Ale přece jen jsem si splnila dětský sen a pořídila si kočičku, ovšem to přímo nespadá do kategorie žítí naplno. Takže za mě, já tedy naplno nežiju ani omylem, přesto jsem šťastná.