Viktorie II.

Žijeme v zemi mlékem a medem oplývající?

Nejlepší odpověď
marci1

Díky tomu jak se chováme k přírodě a v přírodě, už tomu není tak, jako kdysi. Stále si ale myslím, že naše země se svými krásnými pohořími a lesy je úchvatná.
Ale… v kronice Dalimilově se také uvádí: „…důvěřivě, v bázi boží žili, neschráněli zboží, nikdo nepřál si mít víc, dělili se o krajíc, o strdí a každou rybu…“. To by byla země krásná pro život! 🙂

Další odpovědi
zjentek

Medem ano. Ten nám mažou kolem hub, stačí se zaměřit na dikci Fialy a HNED VÍŠ kde žiješ!

Drap

Už dávno ne.

Ametyst

Když máme na všechno možné kvóty a dvojí metr, hezky po německu, tak nečekejme nic dobrého. EU dotuje včelstva, a to, že na poli nic nevyroste. Máloco už dává smysl.

da ny

Jistě, 2/3 světa hladoví.
Mléko je vhodné jen pro mláďata ;) Spousty lidí mají na mléko a med alergie/nesná­šenlivost.
Obojí, je v dnešní době věc zbytná (včeličky ne). Tak nám med politici s oblibou, mažou kolem úst.

Filip84

Já to znám, jako „toť ona, země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, strdím oplývající“. 🙂

Zvěře je málo. Jak vím, že je zvěře málo? Ptal jsem se známého, co je myslivcem, i ten, co má na starost, jako myslivecký správce, honitbu, pod kterou spadám (okolí baráku, jo), tak pravil, že je na oubytě.

Ptáků je dost, hlavně šestitejdenních kuřat: to nežeru!

Strdí jsou takové šlupky od medu, docela hnus to jíst. Ale včelstva jsou, co by nebyly, akorát je kosí včelí mor, nicméně u nás už karanténa, prý, není. Spolužák to chová, tak jsem zainformovaný. 🙂

Zdroj: https://www.vce­larstvi-domovina.cz/med/strdi--proc-jsme-na-nej-hrdi/

paul1

Hlavně oplývající pivem 😁

Roman71

Dalo by se s úspěchem tvrdit, že nikdo a nikde na světě.

Pokud dobře známe systém příčiny a následku, tak nám taky dochází, že to „mléko a med“ není samo od sebe, že? Je potřeba pro to něco stále dělat a počítat s tím, že se výsledek (řešení celosvětových problémů) nedostaví hned, ale ve správnou dobu.
..a v tomhle případě ta správná doba ještě nepřišla, i když už je velmi blízko.

cappuccino

Vcelky mame radi, ale kravy asi ne, protoze jejich mlika si nevazime, vyvazime ho do jinych zemi, aby se tam zpracovalo a oni nam pak za drahy peniz prodali jejich mlecne produkty!