Avatar uživatele
arygnoc

Žijeme blbě?

Jaksi se mi zdá, že žijeme blbě.

Víkendy stráví rodiny v obchodních centrech, místo procházek po lese se potíme v tělocvičnách, jíme blafy z fast-foodů, na nic nemáme čas.

Kdysi jsem strávil večery s dětma při Člověčě nezlob se, později Monopolech, dnes každý čumí na Super Star případně do kompu, nikdo na nic nemá čas, lidi jsou nevrlí (jen se podívejte ráno v metru, autobuse či tramvaji, kolik lidí se usmívá?), všichni někam spěchají …

Můj mladší kolega sa neustále štěžuje, že život je boj, já mu říkám, že se neměl dát na vojnu, ale měl zajít do cukrárny (mám rád sladké, tak říkám, že život je bonbón).

Nevím, zdá se mi, že někde je chyba, že „kdysi“ to bylo míň hektické, klidnější.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, anonym, dědapetr, anonym, soudek, gnosis před 4692 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Rocker

Víkendy v nákupních centrech netrávím,jezdíme se synem na kola nebo na výlety do přírodypokud nejsme zrovna na chalupě

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
soudek

asi jo, ale když vzpomínám na starý časy (před 89), tak fakt nikdy více

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Katusa

To je individuální, ale řeším to tk, že já žiju tak, abych byla v rámci možností spokojená a co dělají ostatní neřeším, pokud mi teda na těch lidech nějak speciálně nezáleží

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Každou generáciou sa životné tempo zrýchluje. Ľudia sa prestávajú zaujímať o kultúru a život okolo seba. Pre nedostatok času začínajú žiť plochý život, závislý na plytkých a komerčných informáciách z médií a reklamách bez vlastných myšlienok. Stravujú sa v rýchlovýkrmňách typu „fast food“ (reklama – zdravá výživa).
„Ak to povedia v reklame, je to dobré, to musím mať“. Slovom vzďalujú sa prírode.
Vo veľa prípadoch začínajú platiť slávne slová nacistického pohlavára Goeringa: Keď počujem slovo kultúra, siaham po revolver ☹
Kultúra=UFO (neidentifiko­vateľný objekt/pojem)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

myslim, ze to spatne skonci a bude to bolet. ale to uz tady snad nebudu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek