marci1

Žije se lépe pesimistům nebo optimistům?

Co je pro člověka lepší? Pokud totiž člověk vstupuje do nějaké situace s přesvědčením, že ji nezvládne, jeho chování toto přesvědčení odráží. I malý signál pak vyhodnotí jako svoji prohru a snadno se vzdá.
Pokud ovšem vstupuje do těžkých situací s optimismem, má energii i v momentech, kdy se tak úplně nedaří.
Asi bude nejlepší řídit se mottem: „Doufat v nejlepší a počítat s tím, že se může stát to nejhorší.“ Ale proč myslet hned na nejhorší? Co myslíte? Jaký je Váš názor. 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Stejně. Optimista je jen špatně informovaný pesimista

Další odpovědi
Dismas

No, pesimismus má jednu velkou výhodu: Nemůžete být nepříjemně překvapeni 😉

gecco

Optimistům – pesimisté se z toho ´picnou´ předem…
😉

terry

Nemám představu, co může být pěkného na tom, procházet životem věcně nas.....
A že takových pár znám.
Akorát, že o sobě mluví tak, že mají pořád dobrou náladu.
Což nějak nechápu, ale je to jejich status 🙂

Šidlo

pesimisti žijú dlhšie…sú opatrnejší, majú menšie očakávania, viac sa o seba starajú, robia si záložné plány, myslia na budúcnosť, menej riskujú a hlavne menej nebezpečne riskujú…toť najnovšie štúdie

ono, plné cintoríny sú aj optimistov, aj pesimistov aj realistov

a navyše, označiť sám seba za optimistu/pesi­mistu/realistu je vysoko subjektívne a totálne neobjektívne…do­konca niektoré psychologické školy tvrdia, že takto osobnosť nefunguje

najlepšie sa žije zabezpečeným zdravým ľudom s dobrým duševným zdravím a štipkou charakteru...­..majú, a vážia si, že majú

ivzez

Stejně.
Ale optimisté to lépe snášejí…