ivzez

Zfalšovala katolická církev čas? Máme rok 2019 nebo 1722?

Podle německého historika Heriberta Illiga přidala katolická církev roky 614–911.
Viz
http://extras­tory.cz/zfalso­vana-historie-podle-casove-fantomove-teorie-zijeme-v-18-stoleti.html

Nevím, jestli by to nepatřilo spíše do rubriky Zábava…

Nejlepší odpověď
annas

Možná ano. Ale už někdy dřív, protože existují různé začátky letopočtů, např. od významné událostí.

"Např. Diokleciánův letopočet: původně vznikl v Egyptě ze zvyku počítat léta podle vlády egyptských panovníků. Tento zvyk se pak přenesl na římské císaře, kteří vládli v Egyptě od roku 30 př. n. l. Epochou tohoto letopočtu je 1. thóvt (měsíc egyptského kalendáře) prvního roku jeho vlády, tedy 29. srpen roku 284 n. l. Letopočet byl užíván až do vpádu Arabů do Egypta roku 640 n. l.

Křesťanský letopočet: dnes nejpoužívanější letopočet vznikl roku 525 n. l., kdy římský opat skythského původu Dionysius Exiguus (česky Diviš Skromný, * 470? n. l. – † 544? n. l.) sestavoval velikonoční tabulky podle alexandrijského systému (viz Nikajský koncil v roce 325). Pokládal za nevhodné, aby se v nich léta počítala podle let panování císaře Diokleciána, proslulého pronásledovatele křesťanů.

Proto uvedl ve svých tabulkách „léta našeho Pána Ježíše Krista“ – anni Domini nostri Jesu Christi. Po roce 247 Diokleciánova letopočtu následoval rok 532 křesťanského letopočtu. Dionysius sám nikde nevysvětlil, jak k danému roku přišel"

Pokračování v odkazu

Dionýsiovy velikonoční tabulky
(přepis z roku 1836),
po roce 247 (CCXLVII)
následuje rok 532 (DXXXII)
Zdroj (15. 9. 2019)

https://kalen­dar.beda.cz/ruz­ne-letopocty

Další odpovědi
aliendrone

Jasně, celej nakřivo zpochybnit důvěryhodnost radioizotopové metody časování a místo toho zvolit „mnohem exaktnější“ metodu typu, že se „něco podobá spíš tomuhle, než tamtomu“. ;) :D :D

Kam na to i lidé chodí? Ač jsem EXPERT na vymýšlení hovadin a blbostí, tak před tímhle tedy klobouk dolů. :D :D :D

Pepa25

Spíš do kategorie „konspirační teorie“. Také je navíc hoodně slabá, stačí si položit jednoduchou otázku – co zbytek světa?

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Phantom_ti­me_hypothesis