Fazzz

Zfackovali jste někdy své dítě za to, že vám přineslo domů že školy 5 z nějakého předmětu?

A jaký máte názor na tělesné tresty pro děti?

Nejlepší odpověď
Damiana

Fyzické tresty dětí se tu řeší každou chvíli, podívej se do odkazu, je tam toho hodně.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=fyzick%C3%A9%20tr­esty%20p%C5%99­i%20v%C3%BDchov%C4%9B%20­d%C4%9Bt%C3%AD

Další odpovědi
bolak

Jakej by to mělo smysl? Myslíš že když dostane lepáka tak bude chytřejší? :)
Já dostával po držce denně, třeba za to že mi nechutnalo tlustý maso. Dostával sem podržce prostě tak dlouho dokud sem to nedojed a když sem to konečně do toho jícnu dostal, tak sem se poblil a pak sem dostal dalších pár ran za to že sem to vyblil, když se s tím chudák babička dvě hodiny vařila. Brácha ten jich zas pár schytal třeba za to že na houbách našel 6 křemenáčů srostlejch k sobě a po cestě domů zakopnul a jedomu křemenáči se uloupla hlavička. Fotra tím totálně vytočil, protože mu to připadalo krásný a chtěl si to vyfotit. Jó to byly časy… :))

Za známky nás nikdo netlouk, ty sme měli dobrý, ale beztak, jsou to přece jenom čísla v notýsku. Nemaj v životě prakticky žádnej význam a dítě může mít prostě jenom vokno, mně se to stalo kolikrát. Totální výpadek , kdy si prostě člověk nemůže na nic vzpomenout, ačkoliv to před pěti minutama ještě vědel.
Už tak je to dost velká potupa a ještě bejt za to třískanej…

PS: Na střední škole jsme měli ve třídě spolužáka, kterej byl (jak to říct) tak trochu pomalejší. IQ mrtvýho morčete, celou hodinu si hrál s pastelkou, vstával ze židle kdy se mu zachtělo, procházel se po třídě a občas se zničeho nic začal řechtat jako kůň. Co je to matematika nechápal, stejně tak fyzika, početní příklady mu prostě nic neříkaly – španělská oslice. Blbej jak kulečník ale měl fotografickou paměť. U tabule recitoval stránky ze sešitu slovo od slova, když mu učitelka položila otázku, nenechal se jí zviklat, jen se tak vesele zašklebil a pokračoval dál v recitaci. K maturitě se dostal, prošel myslím s vyznamenáním.
Co bude dělat v dalším živote, kde ho asi vezmou, to fakt netuším. :) Ale tímhle způsobem funguje školství. Přečíst, zapsat a odpapouškovat.

anonym

Pokud mne paměť neklame, tak za známky jsem facky nerozdávala. K těm jsem se uchylovala nerada a vyplácela jsem jimi pokus mne obelhávat.
Jo, a ještě syn chytil facku za kouření (a jeho ženu to hodně pobavilo – měl skoro 30).

kropitko

Za známky jsem děti nikdy netloukla, dokonce i když byly malé, tak jen lehké třepnutí přes ruku nebo přes zadeček, když už jsem jim po několikáté něco vysvětlovala a oni pořád nic. Jinak v pubertě kluci sem tam jednu chytli, holky jsem netloukla,,,No a v dospělosti to už asi nemá smysl,,:-)

venkovan

Takto jednoznačně nelze odpovědět. Otázkou je, proč ta koule byla. Takže v některých případech ty facky nejsou ani tak trestem, ale už bezmocí rodičů nad chováním jejich dítěte, protože zjistí, že po dobrém už nelze nic změnit.
Mimochodem – včera mi jeden člověk řekl – nemohu nic na našem úřadě vyřizovat, kdybych potkal starostu, tak ho tam rovnou umlátím. Normální, slušný člověk, který je již zoufalý z toho jak se jeho starosta k části veřejnosti chová.