virus

Jsou 300W reproduktory (max špičkový výkon 30W RMS) dobré?

Dobry vecer zeptam se mam v planu koupit repro 300W Max špičkový výkon 30W RMS výkon ale nevím jestli jsou dobré? nebo jsou to slabé? reproduktory a budou 4 kusy dekuji

Nejlepší odpověď
Hlada

U reproduktorových soustav je nejdůležitější parametr rozsah kmitočtového pásma, jeho vyrovnanost a dále pak citlivost. Špičkový výkon a výkon RMS jsou reklamní údaje, které mají od fyziky velmi daleko a pro posuzování kvality nemají žádný význam. Pro posouzení hlasitosti při dané citlivosti by musel být uvedený sinusový výkon.

Další odpovědi
Kepler

Dost dobré na co? Neuvádíš zdroj (zesilovač). Výkon 300 W je reklamní údaj, tzv. „hudební výkon“., v podstatě nesmysl. Zátěž 30 W RMS by měla odpovídat max. skutečnému výkonu zesilovače. V potaz by se ovšem měla prát impedance i doporučená impedance na výstupu ze zesilovače.

mosoj

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-presne-vyjadruje-vykon-u-reproduktoru-rms-pmpo-kdyz-ne-uroven-hlasitosti