annas

Je pravda, že boty s podpatky od 5 do 10 cm ženám sluší, dělají hezčí nohy. Ale myslím si, že nohy trpí, tudíž celodenní nošení nohám neprospívá. Většina žen v nich rovněž neumí chodit.

Nevím, zda se do bot nepřidává nějaký gel,. který snižuje bolest a uleví nohám.

Možná si manažéři myslí, že když trpěly gejši, které si pro svou krásu a úspěšnost zlámaly kosti, aby se jejich nohy vešly do ministřevíčků, že moderní žena,. která chce reprezentovat firmu, by měla rovněž trpět?:

Život na „vysoké noze“ není pro každou ženu.. Je to individuální a důležitá je soudnost,. aby se žena př určité výšce podpatku cítila dobře a naučila se i v botách i chodit. Ten typ bot patří do společnosti, nemělo by jít o celodenní a každodenní obuv.

I když jsem podpatky nosila v mládí, přezouvala jsem se, dnes už jsou pro mě tabu. Dávám přednost pohodlí.

Co si uvědomuji, že by dotyční neměli vyžadovat po ženách to, co jim ubližuje.
Rozhodují z pozice síly. O čem to svědčí?

Další odpovědi
iceT

Před dvaceti lety jsem s podpatky neměla problém, dnes dávám přednost pohodlí. Když už, tak maximálně boty na klínku, ale ne moc vysokém.

„Japonský ministr zdravotnictví Takumi Nemoto však v reakci uvedl, že nosit vysoké podpatky je na pracovišti nutné.“ Pán asi nikdy neobul boty na podpatku, bych chtěla vidět sestřičky kmitat po nemocničních chodbách na šteklích.....

Znám jednu, co podpatky nosí, ale neumí to v nich a při chůzi vypadá, jako by šla mezi kapkami deště, tedy směšně.

aliendrone

Takže… věřím, že většina chlapů si už v dětství vyzkoušela jaké to je, vlézt do máminých/sestřiných etc. bot na jehláku, tudíž ví, že to není žádná legrace.

No a CO? Ono v tomto počasí chodit v obleku (nejlépe TMAVÉM) také není žádná slast – obzvlášť pokud se jednomu poštěstí vlézt do neklimatizovaného prostoru.

Umět chodit na vysokých podpatcích je pro ženu stejné, jako pro chlapa pověsit obraz na zeď – je fuk jestli na zatlučený hřebík nebo do hmoždinky. Pokud to neumí… ;)

Netvrdím, že by žena měla nosit jehly VŽDY, ale přinejmenším na společenských akcích je to vhodné. V takových těch „cvičkách“ bez podpatku vypadají komicky. Omluvenku by ode mne dostaly pouze starší ročníky (50+), a pak ještě podle druhu práce např. ženy pracující manuálně, především pochozí nebo ve stoje. (servírky aj.)

Pokud sedí žena v kanclu za stolem, tak je běžné, že z lodiček vyklouzne do pantoflíčků (což ovšem není vidět a správný kanc. stůl by to měl zajistit) – i to lze akceptovat.

Uznávám, že je to primárně věc samotné ženy v čem chodí (a nikomu do toho nic není, nutit povinně chodit na jehlách by se URČITĚ nemělo), ale pokud se týká mne, tak mám na ženy v tomto směru vyhraněný názor. Jestli u mne vůbec něco znamená „první dojem“ (i samotný pánbíček by u mne hned z první měl z principu MÍNUS), tak už žen jako první relevantní (tedy hned o sekundárních pohlavních znacích ;) :D) odhad se vztahuje právě k obuvi a výšce podpatků.

Dokonce i jinak nijak nezajímavá žena si tímhle u mne může vylepšit image, pokud kráčí na vysokých jehlách, tak to prostě je. Asi to souvisí právě s tím utrpením (ochotou ho podstoupit), které nošení takových bot obnáší, jakkoliv pochopitelně i pohled samotný považuji za velmi estetický, až rajcovní.

Každopádně nějaké strašidlo v Converskách s vytahaným svetrem v teplácích mne tedy zrovna nedojímá. ;) :D :D

Dochy

Protože nejsem žena tak neodpovídám, pouze diskutuji 😉
Souhlasím s tím. Spousta žen si vysokými podpatky akorát ničí nohy. A je spousta dívek, které si myslí, že z nich vysoké podpatky udělají sexy krasavici. Neuvědomují si, že pokud v těch botech neumí chodit, vypadají při chůzi jako slepice (pokrčená kolena, vystrčený zadek, krok jak slon) a podle mně zbytečně trpí a kromě nohou si ničí i záda – tenisky by jim slušeli o hodně víc.