terry

Ženy přes 39 let, nosíte bikiny?

http://www.no­vinky.cz/zena/styl/2719­69-zeny-by-mely-prestat-nosit-bikiny-ve-39-letech-mysli-si-britove.html

Osobně si myslím, že více záleží na postavě, než na věku.

Nejlepší odpověď
anonym

Je mi sice 31 let, ale snad nebude vadit když odpovím. Bikiny jsem nikdy nenosila a jednodílně plavky jsem měla na sobě naposledy na základní škole.
Doplňuji:
Do bazénu nechodím, k moři nejezdím a naposledy jsem se koupala v řece před asi čtyřmi roky a jelikož nemám plavky, tak normálně ve spodním prádle. Pracovala jsem s ostatními totiž na chmelnicích a pokud jsme byli někde blízko Labe, tak se v něm osvěžili. Voda byla i kupodivu celkem čistá.

Další odpovědi
Alesh

Věk opravdu není kritériem. Kritériem je vzhled, bikiny bych zakázal i některým dvacítkám, kdo se má koukat na tu jejich vyvalenou cejchu. Takovým bych povolil koupání leda v burce. Některé paničky 50+ jsou zas natolik zajímavé, že v jejich případě bych bikiny přímo nařizoval! 🙂

anonym

Terry, pokud moje postava na to byla „stavěná“, tak jsem je nosila, ale někdy před 15 lety mi na chirurgii vyoperovali kulovitý útvar na páteři a jizva se mi pořád rozjížděla. Doktor mi to „přeoperovával“ 6 krát. Přesto je tam nehezká jizva. Ani jednodílné plavky si nevybírám s hodně vykrojenými zády. Říkám si, že když už mám na zádech takovou parádu, tak nemusím být natolik bezohledná, aby na ni museli koukat i jiní.
Člověk by měl mít soudnost a také trochu estetického cítění.
Takže NE, nenosím bikiny.

Damiana

To je tedy zase echt kravina! Ale na druhou stranu, nedivím se, že to přišlo z Británie, tamní „krasavice“ by snad ani neměly v plavkách vylézat vůbec. 🙂
Osobně žena přes 39 nejsem, ale až se tak stane, tak si myslím, že se rozhodně nebudu mít za co stydět. Figuru udržuji denně tancem a plaváním a upřímně – když vidím u bazénu nejednu až přes míru vypasenou puberťačku, nevím, kdo si dovolí zralé ženy takto kastovat. Že by ten, kdo ženy zrovna moc nemusí?
To máš jako s anorexií. Všude se píše o tom, jak ničí zdraví, psychiku a životy mladých dívek a pak stačí, aby nějaká vypadala normálně zdravě štíhle – ale netrčely z ní kosti – a už o ní kdejaká zamindrákovaná nula napíše, že je to baculka nebo rovnou, že je tlustá!
Nemám ráda hodnocení lidí podle čehokoli, ale měřítko: věk-krása, mi připadá nejvíc přitažené za vlasy. Osobně znám dost žen přes čtyřicet, kterým by vzhled mohla závidět i kdejaká o dvacet let mladší. Záleží jen na tom, jak o svou schránku člověk pečuje. Životospráva, pohyb, ale hlavně pozitivní přístup a láska k životu, radost, kterou umí člověk nejen přijímat, ale i dávat. Závistivý lenoch, který se neumí ani za nic odlepit od flašky bude identifikovatelný okamžitě.
Btw – a proč se to týká jen žen? Co ti novodobí Shrekové, pupkouni už v pětadvaceti, co se sotva valí, to jsou krasavci?

Lorrien

No, tak moje maminka má něco přes čtyřicet a bikiny už nenosí, páč jí prý něco zůstalo po mně a bráchovi, ale já myslím, že to přehání a klidně by si je mohla obléct… ;)

iceT

Nosím dvoudílné plavky,ačkoli nemám dokonalou postavu a nestydím se za to.A ještě mi není 39.Kdybych se měla stydět,tak už do smrti nevylezu z domu,abych náhodou někoho nepohoršovala­.A co,pokud se někomu nelíbím,tak ať na mě nekouká,já taky nekoukám na ty co se mi nelíbí.
Ale k věci-v celkových plavkách bych se necítila dobře a v tankinách taky ne.

Kdysi dávno,když jsem měla brigádu na koupališti,tak tam chodila paní tak kolem 80 let,hubená jak lunt,vysoká,nosila dvoudílné plavky a myslím,že spousta mladých jí jen tiše záviděla odvahu a grácii,s jakou se nosila.

anonym

Britové jsou asi prdlý, každá žena by ale měla mít soudnost, jak píše Alesh, ty tlustý by si měly dát říct, spíš bych zakázala vůbec vyrábět maxibikiny, malý spoďáry na velkej zadek, to je děs, já jsem hubená, mě je hej, nosím jenom trojúhelníčky se šňůrkama nahoře i dole, někdy jen dole hihi, ta burka, téé dobrý, za jizvy bych se nestyděla, co má říkat člověk, který nemá třeba nohu, nebo ruku, to nesmí k vodě? Ale ta tloušťka, to si zato můžou samy, u pánů to samý, ano, ti mají zase pupky, téé taky pravda, to by bylo koupaliště prázdný, ať se chodí koupat i tlustý, samozřejmě, to je jasný, ale ať si vybíraj vhodný plavky, člověk by si jich ani nevšimnul, ale stokilová baba v bikinách, to je fakt sranda 🙂

Martina S.

Ještě mě není 39, ale jsem štíhlá a normálně nosím dvoudílné plavky v bazénu a na koupališti a u moře chodím i nahoře bez a nestydím se za to.

květák75

Rozhodně to záleží spíš na postavě. Já sama bych teda bikiny určitě nosit nemohla. Raději nosím jednodílné plavky. V těch se prostě cítím nejlíp. To mi připomíná, že bych si měla letos asi sehnat nějaké nové na dovolenou… Koukala jsem, že například tady mají celkem pěkné https://www.damske-jednodilne-plavky.cz/