Jajina92

Lze při odsouzení na 3 měsíce (věznice s ostrahou) požádat po uplynutí 1/2 trestu o podmínečné propuštění?

Zdravim. Je možno,při odsouzení na 3 měsíce do veznice s ostrahou si zadat po uplynuti poloviny trestu zažádat o podminecne propusteni? Popripade jak to chodiva v zenskych veznicich? Dekuji

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Ženská věznice

Odpovědi
Drap

Zažádat si můžeš. V tomto případě ti ale zřejmě nevyhoví. Jak to chodí? Obdobně jako ve věznicích pro muže. Zákon nerozlišuje ženská a mužská věznice.

Ušel ventil

Žádat lze i po jedné třetině trestu – viz –

V zásadě platí, že o podmíněné propuštění lze žádat po uplynutí poloviny trestu (od účinnosti novely trestního zákoníku publikované v listopadu 2012 je u osob, které byly odsouzeny jen za přečin a jsou ve výkonu trestu odnětí svobody poprvé, možno žádat o podmíněné propuštění dokonce už po třetině trestu). Nezáleží přitom na tom, ve které věznici je odsouzený umístěn.Pouze u některých zvlášť závažných trestných činů nebo u zvlášť nebezpečných recidivistů nebo v případě uložení výjimečného trestu odnětí svobody, lze žádat o podmíněné propuštění až po uplynutí dvou třetin trestu

Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/zod­povezene-otazky/mohu-pozadat-o-podminene-propusteni-pred-uplynutim-poloviny-trestu

Proveditelnost bude asi horší -
Soud by měl o žádosti zpravidla rozhodnout do jednoho měsíce, málokdy se to však stihne, záleží na tom, jak je příslušný soud moc zavalen prací (soud musí žádost projednat ve veřejném zasedání, tzn., nemůže o tom rozhodnout jen tak od stolu) a taky na tom, jak rychle získá spis od soudu, který trest ukládal.